Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Aalberts
VIA
CABKA
Gotec
Sigfox
Kaiser Kraft

Carlex Automotive

Carlex Automotive

Opis

O nas
Carlex Design specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elementów wnętrza dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i wodnego. Posiadamy w pełni wyposażony park maszynowy z możliwością dostosowania i rozbudowy gniazd produkcyjnych pod indywidualne zapotrzebowanie.
Nasze zakłady posiadają europejskie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo produktów oraz najwyższą jakość i powtarzalność produkcji seryjnej.

Certyfikaty
ISO
9001:2015
Pimot
- tapicerowanie siedzeń z systemem Airbag
- tapicerowanie plastikowych elementów z systemem Airbag
- modyfikacja kierownicy
- modyfikacja kształtu foteli
Dekra

Referencje
- Daimler - producent drugiego stopnia
- bezpośredni dostawca do Toyoty Motor Poland
- Nissan-Renault Converter
- rekomendowany dostawca Forda
- dostawca elementów wnętrza Fiat (OEM)

Informacje dodatkowe

Park maszynowy

Design Studio
Proces projektowy rozpoczyna się zawsze od szczegółowej analizy potrzeb klienta. Podczas procesu projektowego designerzy ściśle współpracują z działem produkcji po to, aby wykonany projekt miał nie tylko walory estetyczne, ale także spełniał wszelkie wymagania techniczne i produkcyjne.

Dział Konstrukcji i tworzenia szablonów
Dział ten tworzy zespół wykwalifikowanych konstruktorów, którzy opracowują szablony najtrudniejszych wzorów tapicerki. Proces konstrukcji odbywa się z zachowaniem wszystkich aspektów technicznych, takich jak kształt tapicerowanego elementu czy profile montażowe tapicerki. Wykorzystujemy profesjonalne tablice digitalizacyjne do układu elementów, optymalizujące zużycie materiału i produkcję. Proces konstrukcji kończy stworzenie prototypu, który przechodzi restrykcyjny proces oceny i zatwierdzenia w warunkach produkcji seryjnej.

Krojownia
Do krojenia elementów tapicerki wykorzystujemy maszyny jednowarstwowe, m.in. do skóry, oraz maszyny wielowarstwowe do innych materiałów, optymalizujące koszty i czas produkcji.

Szwalnia i tapicernia
Proces szwalni oparty jest o przygotowaną wcześniej indywidualną kartę operacyjną, zawierającą szczegółowe instrukcje niezbędne do wykonania tapicerki. Nasz park maszynowy wyposażony jest w maszyny płaskie jednoigłowe i dwuigłowe oraz maszyny słupowe marki Dürkopp Adler. Dodatkowo cały proces odbywający się na szwalni na bieżąco przechodzi system autokontroli, aby wyeliminować ewentualne błędy w jak najszybszym czasie.
Uszlachetnianie
Posiadamy park maszynowy do uszlachetniania elementów tapicerki poprzez m.in. indywidualne hafty, laserowanie, pikowanie, tłoczenia czy hot-stamping.

Kontrola jakości
Każdy element, który opuszcza produkcję, przechodzi wnikliwy proces kontroli jakości w oparciu o profesjonalną checklistę.

Oferta produkcyjna i usługowa

Zapewniamy kompleksowy proces produkcji od projektu do wytworzenia gotowego elementu. Każdy etap procesu zakończony jest wnikliwą kontrolą jakości. W trakcie wdrożeń przechodzimy pełną procedurę PPAP oraz IMDS.

01. Design
02. Konstrukcja i tworzenie szablonów
03. Krojownia
04. Szwalnia i tapicernia
06. Kontrola jakości

Certyfikaty ISO 9001
Osoba kontaktowa Tomasz Kowol
Ulica ul. Świerkowicka 41
Miasto Czechowice-Dziedzice
Kod pocztowy 43-502
Telefon stacjonarny +48 32 210 10 22
Telefon komórkowy +48 505 232 720
Województwo śląskie

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

BeGC Polska Sp. z o.o.
KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.
Curtiss-Wright Surface Technolgies Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Nifco Poland Sp. z o.o.