1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
Aalberts
VIA
CABKA
robohakaton
Sigfox
Gotec
21 sierpnia br. w Škoda Auto została wyprodukowana trzynastomilionowa skrzynia biegów obecnej generacji.

W głównym zakładzie produkcyjnym w Mladá Boleslav wytwarzane są skrzynie biegów MQ200 w wersji pięciobiegowej, a od 2011 roku także w wersji sześciobiegowej do samochodów z silnikami benzynowymi o pojemności od 1,0 do 1,6 litra. Od uruchommienia produkcji w 2000 roku do dnia dzisiejszego wyprodukowano ponad 7,59 mln przekładni tego typu. Dzienna wielkość produkcji wynosi aktualnie 2 000 sztuk.

W Mladá Boleslav produkowane są również (od 2011 r.) skrzynie biegów MQ100 / SQ100, pierwotnie zaprojektowane dla serii „New Small Family” Grupy Volkswagen (Škoda CITIGO, VW up! i Seat Mii). Obecnie montowane są w mniejszych autach Škody i innych marek Grupy Volkswagenm napędzanych silnikami benzynowymi 1,0 litra.

Od 2012 roku w zakładzie w Vrchlabí Škoda Auto wytwarzane są automatyczne siedmiobiegowe skrzynie biegów z bezpośrednim przełożeniem (DSG). Przy obecnej produkcji 2 300 jednostek dziennie, do tej pory wyprodukowano ponad 3,3 młn DQ200. Ta skrzynia biegów stosowana zarówno w modelach marki ŠKODA jak i innych autach należących do Grupy VW.

W 2019 roku w obu zakładach Škoda Auto zostało wyprodukowanych około 1,12 mln skrzyń biegów.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwanizer Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
Novacode Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
PID-MILL Piotr Dydio
Sirit Poland Sp. z o.o.