VIA
6 stycznia 2023 roku szwajcarska firma Autoneum podpisała umowę przejęcia działalności motoryzacyjnej od Grupy Borgers. Zakłady Borgers w Niemczech ogłosiły niewypłacalność w październiku zeszłego roku.

Akwizycja ma zostać zamknięta w kwietniu 2023 r. po uzyskaniu niezbędnych zgód urzędów antymonopolowyhc. Wartość transakcji to 117 mln euro. Planowane jest podwyższenie kapitału w kwocie około 100 mln CHF na długoterminowe refinansowanie przejętych aktywów. Dwóch największych akcjonariuszy Autoneum, Artemis Beteiligungen I AG i PCS Holding AG, zgodziło się uczestniczyć w podwyższeniu kapitału proporcjonalnie do swoich obecnych udziałów.

Borgers jest dostawcą motoryzacyjnym, produkującym m.in. materiały wygłuszające (wewnętrzne i zewnętrzne) oraz wykładziny dywanowe. Asortyment produktów oraz klientów Borgers jest w dużym stopniu komplementarny w stosunku do portfolio produktów i klientów Autoneum. Linie produktów Borgers do nadkoli i bagażników, a także ich działalność w zakresie samochodów ciężarowych optymalnie uzupełniają asortyment produktów Autoneum.

Borgers Automotive Group wygenerowała w 2021 roku przychody w wysokości 610 mln euro, zatrudniając około 4,5 tys. pracowników (około 1,8 tys. w Niemczech oraz 2,7 tys. zagranicą).

Borgers posiada jeden zakład w Polsce (Złotoryja). Autoneum ma w naszym kraju dwie fabryki - w Katowicach i Nowogardzie.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotivr CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.