Stokvis Tapes
Manutan
Aalberts
VIA
Gotec
Ostatniego dnia marca kierownictwo fabryki w Trnawie, należącej do Grupy Stellantis, osiągnęło porozumienie ze związkiem zawodowym OZ KOVO w sprawie nowej umowy zbiorowej.

Negocjacje rozpoczęły się 15 lipca 2020 r. Porozumienie zostało osiągnięte po 15 rundach negocjacyjnych. Umowa obowiązuje przez 4 lata.

W pierwszych dwóch latach trwającego kryzysu nacisk zostanie położony na zwiększenie indywidualnej premii za wyniki i gwarancji zatrudnienia dla pracowników. W tym okresie fabryka w Trnawie gwarantuje również wysokość udziału w zyskach oraz nowo wprowadzoną nagrodę jakościową. Premia za 2020 r. wypłacona w tym roku, wyniesie łącznie 861 euro, z uwzględnieniem bonusu za wyniki jakościowe. W 2022 roku każdemu pracownikowi zostanie wypłacona premia w wysokości co najmniej 950 euro.

W najbliższych dwóch latach nastąpi również wzrost wynagrodzeń zasadniczych. W ostatnich dwóch lat obowiązywania układu zbiorowego, wysokość wypłacanego udziału będzie zależała od wyników Grupy Stellantis i zakładu na Słowacji.

PCA Slovakia w Trnavie produkuje modele Citroen C3 oraz Peugeot 208, w tym w wersji w 100 proc. elektrycznej.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
MWM Business Solutions Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
ebalta Polska
HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa