Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Producenci samochodów osobowych i użytkowych w Polsce mierzą się w ostatnim czasie, podobnie jak inne fabryki w Europie z problemami z dostawami komponentów.

Na początku tego tygodnia z czterech fabryk w naszym kraju działalność produkcyjną utrzymuje tylko jedna. Jak informowaliśmy w piątek do końca tego tygodnia wprowadzono przestój w zakładzie we Wrześni, który należy do spółki Volkswagen Poznań (modele VW Crafter i MAN TGE).

Także w fabryce Stellantis w Gliwicach zawieszono produkcję. Zawieszenie montażu pojazdów dotyczy dwóch dni roboczych, poniedziałku i wtorku. Podobnie jak w przypadku zakładu VW powodem przestoju jest niedobór półprzewodników. W Gliwicach wytwarzane są pojazdy użytkowe.

Jak informują dostawcy przestój nie omija w tym tygodniu również fabryki Stellantis w Tychach, która w minionym tygodniu miała tylko dwa dni robocze. W bieżącym tygodniu działalność produkcyjna w FCA Poland została całkowicie zawieszona (Fiat 500, Lancia Ypsilon).

Tym samym jedyną fabrykę, która aktualnie produkuje pojazdy jest zakład spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu (modele VW Caddy i Ford Tourneo Connect).
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Poli sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
SpecialTech
LINEX Sp. z o.o.