Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Przedsiębiorca Toyota Central Europe Sp. z o.o. powiadomił Prezesa UOKiK, że samochody marki Toyota: bZ4X, wyprodukowane w Japonii od 02.11.2021 do 12.11.2023 i Corolla Cross, wyprodukowane w Japonii od 21.02.2022 do 23.01.2024 oraz Lexus NX, wyprodukowane w Japonii od 15.04.2021 r. do 06.03.2023 r., wyposażone są w system Toyota Safety Sense (TSS) 3.0 lub Lexus Safety System Plus (LSS +) 3.0.

Zawiera on przednią kamerę wykrywającą obiekty, dla niektórych funkcji wspomagania kierowcy. Jedną z nich jest Pre-Collision System (PCS). Ze względu na oprogramowanie przedniej kamery, istnieje możliwość, że pamięć wewnętrzna tego elementu ulegnie awarii podczas pracy po wyłączeniu zapłonu. W takim przypadku system PCS nie włączy się przy następnym włączeniu zapłonu, powodując zapalenie się lampek ostrzegawczych, uruchomienie sygnału dźwiękowego oraz wyświetlenie komunikatów na tablicy wskaźników. Jeśli PCS nie może zostać aktywowany, a lampki ostrzegawcze i komunikaty na wyświetlaczu zostaną zignorowane, sytuacja ta może zwiększać ryzyko wypadku.

Kampanią naprawczą objęte są w Polsce łącznie 18 754 pojazdy.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu zmiany oprogramowania kamery przedniej.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
FABER CNC
Bimax Sp. z o.o.
HQ Plastics
RADMOT Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.