Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
GALWANO PARTNERS do 03.02.2020
ITA do 31.01.2020
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
W gminie Rawicz zakończyła się budowa nowego zakładu produkcyjnego Hengst Filter Polska. 6 listopada br. zakład został oddany do użytku. Pracę znajdzie tam do końca tego roku 150 osób, a docelowo będzie 300 pracowników.


Nowy zakład produkcyjny specjalizuje się w produkcji filtrów paliwa, oleju, powietrza oraz filtrów kabinowych. Powierzchnia produkcyjna wynosi 12 tys. m2. Koszt budowy zakładu wyniósł 40 mln zł. - Poprzez ścisłe powiązanie naszych miejsc produkcyjnych wychodzimy naszym klientom naprzeciw w dosłownym znaczeniu tego słowa. Nowy zakład wytwórczy w Polsce stanowi dalsze, ważne rozwinięcie naszych mocy produkcyjnych rozmieszczonych na całym świecie - powiedział z okazji otwarcia Jens Röttgering. Każdego miesiąca w fabryce ma powstać aż 500 tys. filtrów.
 

Nowy zakład to także rozwojowa szansa dla gminy. - Rozmowy z firmą podjęliśmy w 2016 roku, a dziś finalizujemy ten projekt. Liczę, że będzie to sygnał dla innych firm, które poszukują terenów do inwestycji w Polsce. Firma Hengst kupiła cały obszar specjalnej strefy ekonomicznej, dlatego przygotowaliśmy kolejne tereny w pobliżu drogi S5 i DK36. To blisko 230 ha wolnych gruntów pod inwestycje - tłumaczył Grzegorz Kubik, burmistrz gminy Rawicz.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Firma Hengst jest obecna na czterech kontynentach, a jej odbiorcą jest branża samochodowa czy dystrybutorzy części zamiennych i przemysł. Otwarcia dokonał Grzegorz Kubik, burmistrz gminy Rawicz oraz Jens Röttgering, właściciel i partner Zarządzający Grupy Hengst SE.

Hengst: światowy przodownik w systemach filtracyjnych

 
Hengst SE dostarcza produkty, systemy i koncepcje rozwiązań w zakresie filtracji i zarządzania płynami - począwszy od fazy opracowania, a skończywszy na produkcji gotowego produktu high tech. Nasze przedsiębiorstwo jest partnerem dla rozwoju technicznego i seryjnej produkcji wyrobów dla międzynarodowego przemysłu samochodowego i silnikowego. Nowoczesne koncepcje procesów filtracyjnych firmy Hengst są poszukiwane również w wielu innych dziedzinach życia codziennego - i nie tylko. Rolnictwo, żegluga jak również wytwórcy urządzeń czyszczących i elektronarzędzi dla odbiorcy indywidualnego i profesjonalnego stawiają na zoptymalizowane dla każdego przypadku rozwiązania pochodzące z firmy Hengst. Od odkurzacza, poprzez profesjonalne elektronarzędzia do nowoczesnych robotów - systemy tego specjalisty od filtrów są integralną częścią coraz większej ilości różnorakich urządzeń. Klienci na całym świecie cenią know how, wysoką jakość, serwis firmy Hengst jej bliskość do klienta.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

IceTech Polska Sp. z o. o.
Silesia Plastics s.c.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
 TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.
GABEC