Kiedyś fizyczne prototypy były nieodłącznym elementem procesu projektowania i rozwoju. Pozwalały dotknąć produktu i zrewidować pomysły w rzeczywistych warunkach. To na ich podstawie oceniano nowe projekty. Dzisiaj technologia sprawia, że ta cenna i niezbędna wiedza jest dostępna łatwiej – w nieskończonych możliwościach oferowanych przez wirtualne symulacje i modelowanie, a także ciągłą walidację i weryfikację. Jak przekłada się to na konkurencyjność firm i ich potrzeby w kwestii liczby fizycznych prototypów?

Zastanawiasz się nad przejściem na rozwiązania chmurowe w Twojej firmie? Wypróbuj Siemens Teamcenter X - rozwiązanie PLM oparte na chmurze. Testuj przez 30 dni i zdecyduj czy jest dla Ciebie odpowiednie!

Wiele firm myśląc o wdrożeniu chmurowych rozwiązań zadaje sobie pytanie, czy warto i jakie korzyści przyniesie inwestowanie w PLM w modelu SaaS. Przewodnik dla branży motoryzacyjnej przygotowany przez ekspertów Lifecycle Insights rozprawia się z mitami wokół PLM w modelu SaaS, pokazuje jego możliwości i odpowiada na pytania, które często zadaje kadra zarządzająca.

Sektor automotive przebył długą drogę w ramach udoskonalania procesu projektowania. Od wypełnionych rysunkami szkicowników i glinianych modeli, po współczesny, coraz bardziej cyfrowy proces. Jak dzisiaj wygląda przemysł motoryzacyjny, w którym codzienną pracę projektantów przyspieszają i ułatwiają rozwiązania w rodzaju Accelerated Product Development od Siemens Digital Industries Software?

Czas rozwoju produktów w branży motoryzacyjnej jest w dużej mierze uzależniony od liczby fizycznych prototypów, okresu poświęconego na ich budowę oraz późniejsze testy w laboratorium lub na torze testowym.

Jeszcze w 2015 roku połowa nowych samochodów rejestrowanych na świecie nie miała żadnych zaawansowanych systemów, które pozwalałaby na autonomiczną jazdę. Dziesięć lat później 98% pojazdów będzie już przynajmniej na pierwszym poziomie autonomiczności. Za tą rosnącą złożonością idą zmiany w całym sektorze motoryzacyjnym, w tym w procesach projektowania i produkcji.

Rozwój technologiczny nie omija sektora motoryzacyjnego, co widać doskonale po coraz bardziej złożonych i zaawansowanych samochodach. Zmiany dotykają każdego aspektu branży, która w odpowiedzi na nowe regulacje i potrzeby klientów modyfikuje procesy projektowania, walidacji i produkcji pojazdów.

Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych i autonomicznych to nowe możliwości ekspansji rynkowej, ale również zwiększające się wymagania konsumentów oraz nowe, rygorystyczne przepisy.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
YETICO S.A.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.