Zastanawiasz się nad przejściem na rozwiązania chmurowe w Twojej firmie? Wypróbuj Siemens Teamcenter X - rozwiązanie PLM oparte na chmurze. Testuj przez 30 dni i zdecyduj czy jest dla Ciebie odpowiednie!

Wiele firm myśląc o wdrożeniu chmurowych rozwiązań zadaje sobie pytanie, czy warto i jakie korzyści przyniesie inwestowanie w PLM w modelu SaaS. Przewodnik dla branży motoryzacyjnej przygotowany przez ekspertów Lifecycle Insights rozprawia się z mitami wokół PLM w modelu SaaS, pokazuje jego możliwości i odpowiada na pytania, które często zadaje kadra zarządzająca.

Sektor automotive przebył długą drogę w ramach udoskonalania procesu projektowania. Od wypełnionych rysunkami szkicowników i glinianych modeli, po współczesny, coraz bardziej cyfrowy proces. Jak dzisiaj wygląda przemysł motoryzacyjny, w którym codzienną pracę projektantów przyspieszają i ułatwiają rozwiązania w rodzaju Accelerated Product Development od Siemens Digital Industries Software?

Czas rozwoju produktów w branży motoryzacyjnej jest w dużej mierze uzależniony od liczby fizycznych prototypów, okresu poświęconego na ich budowę oraz późniejsze testy w laboratorium lub na torze testowym.

Jeszcze w 2015 roku połowa nowych samochodów rejestrowanych na świecie nie miała żadnych zaawansowanych systemów, które pozwalałaby na autonomiczną jazdę. Dziesięć lat później 98% pojazdów będzie już przynajmniej na pierwszym poziomie autonomiczności. Za tą rosnącą złożonością idą zmiany w całym sektorze motoryzacyjnym, w tym w procesach projektowania i produkcji.

Rozwój technologiczny nie omija sektora motoryzacyjnego, co widać doskonale po coraz bardziej złożonych i zaawansowanych samochodach. Zmiany dotykają każdego aspektu branży, która w odpowiedzi na nowe regulacje i potrzeby klientów modyfikuje procesy projektowania, walidacji i produkcji pojazdów.

Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych i autonomicznych to nowe możliwości ekspansji rynkowej, ale również zwiększające się wymagania konsumentów oraz nowe, rygorystyczne przepisy.

Tradycyjny krajobraz motoryzacji, który był dobrze znany przez lata i definiował sposób działania przedsiębiorstw z sektora, ulega gwałtownym zmianom. Nową rzeczywistość kształtują innowacyjne technologie.

Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
GABEC
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
GREG-PLAST
Lubricant Polska Sp. z o.o.
HQ Plastics