Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
EMTECH
Aby zoptymalizować produktywność i poprawić ciągłość przy jednoczesnym ograniczeniu niebezpiecznych zadań, zakłady motoryzacyjne stale współpracują z producentami robotów.

Roboty przynoszą duże oszczędności i właściwie wykorzystywane, zapewniają przewagę konkurencyjną, pozostają jednak przy tym kosztownym zasobem, który wymaga konserwacji i należytej dbałości.
 
Roboty są obecne w szeregu procesów produkcyjnych, takich jak spawanie, montaż i lakierowanie. Wszystkie te kroki wiążą się z nieodłącznymi czynnikami ryzyka dla robota, zarówno spawanie części, jak i cząsteczki lakieru osiadające na robotach, czy po prostu uderzenia i wstrząsy oddziałujące na roboty.
 
Od 10 lat GEKATEX współpracuje z producentami robotów i fabrykami OEM / Tier 1, aby chronić roboty Klientów. Wraz ze wzrostem możliwości i złożoności robotów rosły również kompetencje GEKATEX.
 
Kiedy jeden z 3 największych producentów samochodów poprosił nas o znalezienie sposobu na ochronę najnowszej serii robotów w swoich kabinach lakierniczych bez obniżania ich wysokiej produktywności, musieliśmy skupić się na 4 kluczowych elementach:
  • Ruchy robota
  • Materiał
  • Środowisko
  • Łatwość aplikacji (krótki czas przestoju)

Nasz inżynier tekstylny współpracował z naszym projektantem, aby stworzyć POKROWCE SZYTE NA MIARĘ dla robota, aplikacji i środowiska. Antystatyczny materiał z włóknem węglowym okazał się najlepszą opcją pod względem wydajności, łatwości użytkowania i trwałości oraz spełnienia wymogów rezystywności powierzchniowej. Zaprojektowanie najlepszego cięcia, optymalizując wydajność na rolkę materiału i redukując tym samym koszty, przy jednoczesnym zapewnieniu, że osłona będzie doskonale chronić bez ograniczania ramienia robot było następnym, najtrudniejszym krokiem.


Już po kilku testach i dopasowaniach GEKATEX był w stanie dostarczyć pokrowce szyte na miarę na skalę przemysłową. Chroniąc park 160 nowych maszyn przed cząsteczkami lakieru i zapewniając czystsze środowisko pracy, nasz klient zaoszczędził wiele milionów euro (mniej awarii, zanieczyszczeń, przestojów, konserwacji ...)
 
Aby ograniczyć ilość odpadów i zoptymalizować koszty, GEKATEX zaprojektował także „ubranka” na roboty z materiału Tyvek, które są rzadko wymieniane, a na nie Klient nakłada standardowe osłony poliestrowe i zmienia je co tydzień - to znacznie zwiększa ochronę robota, eliminując overspray do zera.
 
Inną korzyścią wynikającą z tworzenia czystszego środowiska pracy, jest redukcja defektów lakieru, a tym samym skrócenie czasu poświęcanego na naprawę defektów. Dzięki naszemu zaangażowaniu i wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom Klientów, staliśmy się kluczowym partnerem dla wydajnych fabryk samochodów na całym świecie. Nasze rozwiązania dla zakładu motoryzacyjnego w Polsce, za pośrednictwem naszej globalnej sieci dystrybucji, mogą trafić do podobnego zakładu produkcyjnego w Ameryce Południowej, w ciągu tygodnia.
 
Dla wielu naszych Klientów, ważne jest, aby wybrać firmę, która będzie w stanie zaoferować zabezpieczenia zgodne ze środowiskiem ATEX. Posiadamy w ofercie materiał antystatyczny spełniający normę EN 1149 oraz normy PN EN 60079-32-2 i PN EN 61340-2-3. Nasze pokrowce oferujemy również w rolkach lub cięte na metry zgodnie z życzeniem Klienta, w razie potrzeby również w wersji clean room.

Więcej informacji: www.gekatex.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
Februko Sp. z .o.o.
 bekuplast S.A.
P.H.U.P. KRAK-OLD Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.