EVOTEC Sp. z o.o.

EVOTEC Sp. z o.o.

Opis

EVOTEC to polska, rodzinna firma produkującą profesjonalne, szyte na miarę pokrowce ochronne na roboty i maszyny przemysłowe pracujące w szkodliwych warunkach.

Misją EVOTEC jest ochrona robotów i maszyn oraz zapewnienie długotrwałej, bezawaryjnej pracy.

Pokrowce projektowane są indywidualnie i stosowane są w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Produkty EVOTEC pozwalają ograniczyć koszty związane z serwisowaniem oraz naprawą maszyn. Osłony ochronne wpływają na poprawę wydajności produkcji poprzez wykorzystanie pełnego potencjału robotyzacji.

Informacje dodatkowe

Video

Oferta produkcyjna i usługowa

Pokrowce chronią roboty podczas pracy w szczególnie trudnych warunkach, w których występują czynniki szkodliwe takie jak: gorące odpryski metali, duże zapylenie, wilgoć, opiłki metali, bardzo wysokie lub ekstremalnie niskie temperatury, oleje i chłodziwa czy strefa zagrożenia wybuchem. Wyróżniliśmy specjalne grupy produktowe mające pewne wspólne cechy. Kategorie te stworzyliśmy na bazie setek wykonanych projektów, z których wybraliśmy najczęściej poszukiwane cechy i właściwości osłon ochronnych na roboty i maszyny przemysłowe. Projektując pokrowce ochronne z każdej z tych linii, uwzględniliśmy specyfikę branży i środowisko pracy, w którym funkcjonują nasze produkty:

I. EVO_blast
Pokrowce chroniące przed negatywnym działaniem i wnikaniem pyłu oraz rykoszetami ścierniwa.

Zastosowanie pokrowców z linii EVO_blast pozwala na bezawaryjną pracę robotów nawet w tak wymagających procesach jak śrutowanie, kulowanie czy piaskowanie.

Rykoszety ścierniwa oraz unoszący się w powietrzu pył degradują powierzchnię robota i wnikają w jego elementy ruchome, np. w przekładnie. Powoduje to ich zacieranie się, a co za tym idzie – trwałe i bardzo kosztowne w naprawie uszkodzenia.

Pokrowce EVO_blast są wykonane z bardzo wytrzymałego materiału odpornego na ścieranie. Dzięki temu stanowią doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem rykoszetów ścierniwa oraz bardzo dużym zapyleniem.

https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-blast/

II. EVO_coat
Pokrowce ochronne dla robotów pracujących w procesach nanoszenia powłok, lakierowania oraz natryskiwania.

Pokrowce EVO_coat to ochrona robotów i maszyn przemysłowych w procesach nanoszenia powłok, malowania proszkowego, lakierowania wodnego i rozpuszczalnikowego oraz w procesach, w których występują substancje chemiczne, np. natryskiwanie żywic, żelkotów czy też pianek PU.

Osłony EVO_coat wykonane są z lekkich materiałów ze specjalną powłoką o właściwościach pyłoszczelnych, odporną na działanie substancji chemicznych.

https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-coat/

III. EVO_dust
Pokrowce ochronne dla robotów pracujących w procesach, w których występuje zapylenie i ostre opiłki np. opiłki metali bądź odpryski oleju czy chłodziwa.

Osłony ochronne EVO_dust zabezpieczają roboty i urządzenia przed osadzaniem się pyłu na ich powierzchni. Zapobiegają również dostawaniu się ostrych opiłków, wiórów czy innych zanieczyszczeń do przekładni robotów oraz ruchomych elementów wewnątrz. Dzięki temu wydłużają czas eksploatacji urządzeń. Chronią również przed wilgocią i odpryskami cieczy.

Pokrowce EVO_dust wykonane są z materiałów o właściwościach wodoszczelnych i oleofobowych. Osłony ochronne z tej linii znajdują zastosowanie w wielu różnych procesach przemysłowych, np. w obróbce detali, obróbce CNC, obróbce powierzchni (np. szlifowanie czy polerowanie) oraz w procesie paletyzacji w środowisku zwiększonego zapylenia.

https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-dust/

IV. EVO_heat
Pokrowce odporne na wysokie temperatury oraz odpryski gorących cząstek stałych lub iskry.

Pokrowce ochronne EVO_heat znajdują zastosowanie w odlewniach, hutach, a także w procesach spawania, zgrzewania i innych procesach, w których występują bardzo wysokie temperatury, takich jak np. kucie na gorąco, odlewanie czy hartowanie.

Mają one za zadanie chronić roboty przede wszystkim przed odpryskami iskier i gorących metali oraz przed szkodliwym wpływem promieniowania cieplnego.

Pokrowce EVO_heat chronią także przed osadzaniem się pyłu powstającego np. podczas usuwania z detali zgorzeliny występującej w procesach wysokotemperaturowych.
Wykonane są z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur, przy kontakcie chwilowym nawet powyżej 1000°C.

https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-heat/

V. EVO_pure
Osłony chroniące przed oparami chemicznymi, wilgocią i zapyleniem.

Pokrowce EVO_pure znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie wymagana jest czystość produkcji, ale także w środowiskach, w których roboty narażone są na działanie oparów chemii lub wilgoci. Stosowane są najczęściej w branży spożywczej, medycznej, farmaceutycznej czy chemicznej.

Pokrowce na roboty EVO_pure chronią zarówno przed zapyleniem i oparami substancji chemicznych, jak i przed odpryskami cieczy i wilgocią. Zabezpieczają nie tylko robota, ale również sam produkt, np. przed wyciekiem olejów z przekładni robota.

https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-pure/

VI. Osłony indywidualne
W procesach produkcyjnych ochrony wymagają nie tylko roboty ale również inne maszyny i urządzenia przemysłowe. Tworzymy specjalne osłony ochronne również dla innych maszyn i urządzeń, ich podzespołów oraz ruchomych elementów.Wykonujemy pokrowce na kleszcze zgrzewalnicze, chwytaki obrotowe, peszle oraz elementy stanowisk lakierniczych i wiele innych w zależności od potrzeb klientów.

https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/wiecej-zabezpieczen/

Osoba kontaktowa Agnieszka Czajka
Ulica ul. Tokarska 9b
Miasto Lublin
Kod pocztowy 20-210
Telefon komórkowy +48 508 944 170
Województwo lubelskie
Email Agnieszka.czajka@evotec.group
Strona internetowa https://evotec.group/pl/

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Test
Test
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
Poli sp. z o.o.
MTM Mycie Przemysłowe Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.