Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Mercedes modele: E-Class, E-Class Coupé/Cabriolet, CLS, AMG GT 4-door coupe, z napędem na wszystkie koła, wyprodukowanych od 16.11.2015 r. do 20.04.2022 r., wiązka przewodów skrzyni biegów może nie odpowiadać specyfikacji.

Po wałbrzyskich ulicach będzie jeździć 20 autobusów napędzanych wodorem. To efekt dofinansowania i pożyczki, które miasto otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od połowy 2022 roku wszystkie nowe samochody, wprowadzane na rynku Unii Europejskiej muszą być wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa. W sumie będzie to niemal 30 rozwiązań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków. Prace nad tymi systemami ciągle trwają, a swój wkład w ich tworzenie mają polscy inżynierowie z Centrum Technicznego Aptiv w Krakowie.

Przedsiębiorca FCA Poland S.A. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Jeep Grand Cherokee, może wystąpić utrata materiału magnetycznego przymocowanego do koła fonicznego generującego sygnał dla czujnika pozycji wału korbowego.

Umicore i PowerCo, nowa firma zajmująca się akumulatorami w Grupie Volkswagena, ogłosiły 26 września br. o utworzeniu spółki joint venture (JV) zajmującej się produkcją prekursorów i materiałów katodowych w Europie.

GREG-PLAST to kolejna firma, która dołączyła do internetowej bazy dostawców motoryzacyjnych AutomotiveSuppliers.pl.

Po ogłoszeniu w 2008 roku inwestycji Daimlera na Węgrzech wydawało się, że wyczerpały się możliwości budowy nowych fabryk aut w Europie Wschodniej. Okazało się, że od tego czasu realizowano lub ogłoszono kolejne trzy projekty. Jednak najnowsze inwestycje w produkcję samochodów osobowych nie trafiają do Polski.

Volkswagen Poznań blisko współpracuje z dwoma szkołami branżowymi: z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. W roku szkolnym 2021/2022 naukę w klasach patronackich Volkswagen Poznań w tych placówkach ukończyło 59 uczniów.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 bekuplast S.A.
Poli sp. z o.o.
Shot Blasting Sp. z o.o.
Protomatic Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.