Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
Sigfox
Firma Oponiarska Dębica S.A., wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych i ciężarowych, po rekordowym pod względem przychodów 2021 r. kontynuuje wzrosty.

Bosch, wiodący globalny dostawca technologii i usług, zakończył rok 2021 w Polsce solidnym wzrostem. Skonsolidowane przychody firmy ze sprzedaży zewnętrznej na polskim rynku wyniosły blisko 6,1 mld zł (ponad 1,3 mld euro), co oznacza wzrost o 8% r/r.

Przedsiębiorca KIA Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa UOKiK, że w samochodach marki KIA, modele: Ceed, Ceed kombi (PHEV), Proceed (CD) i XCeed (PHEV) (CDCUV) wyprodukowanych między listopadem 2021 r. a lutym 2022 r. w Korei Południowej, może występować usterka napinaczy pasów bezpieczeństwa przednich foteli, która może prowadzić do nieprawidłowego ich uruchomienia podczas kolizji, zwiększając ryzyko obrażeń pasażerów.

Podczas zakończonego 11. Forum MotoSolutions - best practices w przemyśle motoryzacyjnym, które odbyło się w Krakowie (19-20 maja) po raz siódmy zostały wręczone Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego.

Przedsiębiorca Volvo Car Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Volvo XC40 BEV (rok modelowy 2021 i 2022), istnieje ryzyko niezamierzonego przyspieszenia pojazdu lub braku rozruchu.

Jeszcze 15 lat temu, branża automotive broniła się przed zmianami, które oferowała nowa technologia i postępująca automatyzacja, argumentując to brakiem gotowości konsumentów. Teraz, cały przemysł przechodzi kolejną rewolucję. O przyczynach tej zmiany opowiedział Zuhri Yusof, Executive Advisor w Hicron, który z branżą automotive współpracuje już od blisko 20 lat.

Wodór coraz częściej jest wymieniany jako paliwo przyszłości i szansa na zmniejszenie emisyjności w motoryzacji, nieograniczanej niedoskonałościami ogniw litowo-jonowych. Obecnie na rynku jest sprzedawanych kilka modeli samochodów osobowych napędzanych wodorem.

Kia Corporation, która jest w trakcie przekształcania się w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności, ogłosiła, że utworzy nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny przeznaczony do produkcji samochodów elektrycznych konstruowanych na potrzeby konkretnych branż.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Substance Analyst
AGTOS Polska Sp. z o.o.
SurTec Polska Sp.z o.o.
GOTEC Polska Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.