Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Toyota Motor Europe (TME) udanie zaczęła 2024 rok. W pierwszym kwartale w regionie sprzedano 319 737 samochodów, co jest wynikiem o 10% lepszym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Koncern w Europie poprawił swój udział w rynku o 0,2 p.p. i wynosi on 7,3%, a Toyota jest drugą najpopularniejszą marką samochodów osobowych.

Toyota przeznaczyła dodatkowe 300 milionów dolarów rozwój nowych przełomowych technologii.

Toyota uruchomiła nowe centrum badań i rozwoju Toyota Technical Center Shimoyama. Zainwestowano 300 miliardów jenów w obiekt, w którym będą projektowane i testowane następne modele Toyoty i Lexusa oraz sportowe samochody z linii GR.

Nissan przyspiesza realizację planów elektryfikacji i wzrostu w zróżnicowanym regionie AMIEO (Afryka, Bliski Wschód, Indie, Europa i Oceania) – wdraża nowy plan biznesowy The Arc, którego celem jest stymulowanie wartości i wzmocnienie konkurencyjności.

Elektryczne samochody chińskiej marki Leapmotor jeszcze w tym półroczu zaczną być wytwarzane w fabryce Stellantis w Tychach, poinformowała agencja Reutera.

Wspólne projekty rozwojowe oraz programy stażowe dla studentów w zakresie nowych technologii to główne założenia umowy, którą LG Energy Wrocław podpisało z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu.

Nissan Motor Co. Ltd. poinformował o opracowaniu wysokowydajnego stacjonarnego systemu produkcji energii zasilanego bioetanolem. W zakładach Nissana w Tochigi w Japonii rozpoczęły się testy mające na celu zwiększenie zdolności wytwarzania energii na pełną skalę w 2030 roku.

Toyota będzie wyłącznym właścicielem Primearth EV Energy (PEVE), producenta baterii do aut hybrydowych. Firma powstała w 1996 roku ramach strategicznej współpracy Toyoty i Panasonic Holdings Corporation.

baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bodycote Polska Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
FABER CNC
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.