Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Toyota Collaborative Safety Research Center (CSRC), ośrodek R&D Toyoty w Stanach Zjednoczonych, uruchomił piętnaście nowych projektów badawczych, które w przyszłości będą mogły służyć całej branży motoryzacyjnej w poprawie bezpieczeństwa na drogach. Otrzymały one wsparcie i finansowanie w ramach drugiego etapu pięcioletniego programu CSRC, realizowanego w latach 2022-27.

W II kwartale bieżącego roku Tesla miała niższe wolumenty zarówno wyprodukowanych jak i sprzedanych samochodów elektrycznych. W fabrykach zostało wyprodukowanych 410,8 tys. aut. To o 14,4 proc. mniej niż przed rokiem.

Naukowcy z Obserwatorium Motoryzacji i Mobilności uniwersytetu Luiss Business School w Rzymie opublikowali wyniki badań nad rolą i stopniem wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w motoryzacji. Raport "Nowa era samochodu: Automobile Sapiens - Sztuczna inteligencja i jej wpływ na świat motoryzacji" sugeruje, że do 2030 roku AI stanie się centralną technologią w motoryzacji, a Inteligentne Samochody codziennością.

Ford od dawna angażuje się w odpowiedzialny i zrównoważony łańcuch dostaw. Firma zdaje sobie sprawę, że komponenty pojazdów elektrycznych zawierają minerały o podwyższonym ryzyku ze względu na procesy wydobywcze i lokalizacje.

Mercedes-Benz Research & Development North America, Inc. (MBRDNA), spółka zależna Mercedes-Benz zajmująca się badaniami i rozwojem z siedzibą w Dolinie Krzemowej, nawiązała nową współpracę badawczą z dwoma uniwersytetami.

Grupa Hankook & Company (wcześniej Hankook Tire Group) przyspiesza swoje przekształcenie w ultranowoczesne globalne przedsiębiorstwo poprzez zakup dodatkowego pakietu udziałów w Hanon Systems, drugim pod względem wielkości na świecie dostawcy rozwiązań z zakresu zarządzania ciepłem i energią dla branży motoryzacyjnej.

W I kwartale 2024 r. sprzedaż amerykańskiego koncernu Lear Corp. wyniosła 6,0 mld dolarów. To o 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

W I kwartale roku finansowego 2024 r. sprzedaż Magna International osiągnęła wartość 10,97 mld dolarów. To o 2 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

HQ Plastics
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Deltax Programming Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.