Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
W styczniu 2020 roku w trzech fabrykach samochodów osobowych w Czechach zostało wyprodukowanych 118,5 tys. aut. To o 3,2 tys. pojazdów więcej (+2,8 proc.) niż przed rokiem.

Nowy symulator Pirelli, który niedawno zadebiutował w renomowanym oddziale firmy zajmującym się badaniami i rozwojem w Mediolanie, przyspieszy cykl projektowania i testowania opon. Pozwoli to na skrócenie czasu realizacji i dalsze zacieśnianie współpracy między włoską firmą oponiarską a najbardziej znanymi producentami pojazdów z segmentu premium na świecie.

Grupa Volkswagen prawdopodobnie ponownie odłoży decyzję w sprawie budowy fabryki samochodów w Turcji. Decyzja już raz była przełożona.

Audi podejmuje kolejny krok w kierunku produkcji opartej na technologii 5G. Wraz ze szwedzkim dostawcą rozwiązań sieciowych koncernem Ericsson, cztery pierścienie prezentują nowy projekt pilotażowy w zakresie interakcji człowiek-robot.

W styczniu 2020 r. rynek samochodów osobowych w Unii Europejskiej spadł o 7,5 proc. do 956,7 tys. sztuk.

Podmonachijska firma Josef Ettenhuber GmbH w ubiegłym roku zakupiła kolejne 25 sztuk Urbino z napędem konwencjonalnym oraz po raz pierwszy w swojej historii zdecydowała powiększyć swoją flotę o trzy autobusy z napędem elektrycznym.

Po protestach ekologów sąd nakazał wstrzymanie karczowania drzew na terenie pod budowę gigafabryki w Brandenburgii.

Dzięki wyprodukowaniu w 2019 r. ponad 320 tys. pojazdów Škoda Auto osiągnęła nowy rekord produkcji w zakładzie w Kvasinach we wschodnich Czechach.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
P.P.H.U. Rego Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Georg Utz Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.