We wrześniu 2020 roku na unijnym rynku samochodów osobowych zanotowano pierwszy wzrost w tym roku.

Rejestracje zwiększyły się w ubiegłym miesiącu o 3,1% i sprzedano w całej Unii Europejskiej 933 987 nowych samochodów. Na czterech największych rynkach wyniki były jednak zróżnicowane. Spadek odnotowano w Hiszpanii (-13,5%) i Francji (-3,0%), a we Włoszech (+ 9,5%) i Niemczech (+ 8,4%) wzrost.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. popyt na samochody w UE skurczył się o 28,8%. Od stycznia do września zarejestrowano siedem milionów sztuk, prawie 2,9 mln mniej niż w tym samym czasie okresie w ub.r.. Rzeczywiście, pomimo pozytywnych wyników z ostatniego miesiąca, wpływ COVID-19 wciąż w dużym stopniu odbija się na skumulowanych wynikach samochodowego rynku w UE. Wśród głównych rynków w br. Hiszpania odnotowała jak dotąd, najgłębszy spadek (-38,3%), następnie Włochy (-34,2%), Francja (-28,9%) i Niemcy (-25,5%).

* Unia Europejska odnosi się do nowego składu z 27 państw członkowskich (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii). Dane historyczne zostały ponownie przeliczone w celu dostosowania do nowego składu UE-27 i porównania rok do roku.

Dane dla Malty są niedostępne w ujęciu miesięcznym
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
Stjorsen Polska
A. Berger Polska Sp. z o. o.
MX norm Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.