Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Gotec
Sigfox
W październiku spadki rejestracji nowych samochodów osobowych w Unii Europejskiej jeszcze się pogłębiły (-30,3%), co przekłada się na czwarty spadkowy miesiąc z rzędu w tym roku.

Z liczbą 665 001 sztuk sprzedanych w całym regionie, był to najniższy wynik w ujęciu ilościowym za miesiąc październik od początku prowadzenia rejestrów. Większość rynków UE odnotowała dwucyfrowe spadki, w tym cztery największe: Włochy (-35,7%), Niemcy (-34,9%), Francja (-30,7%) i Hiszpania (-20,5%).

W porównaniu z sytuacją sprzed roku, w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2021 r. rejestracje nowych samochodów w UE zwiększyły się o 2,2 % osiągając łącznie poziom ok. 8,2 mln sztuk.

Pomimo ostatniego spadku sprzedaży spowodowanego trwającym kryzysem dostaw półprzewodników, znaczne wzrosty na początku roku pozwoliły utrzymać skumulowane wyniki na dodatnim poziomie. Podobnie, popyt utrzymał się również na trzech z czterech kluczowych rynków UE: Włochy (+12,7%), Hiszpania (+5,6%) i Francja (+3,1%). Natomiast od początku roku wyniki w Niemczech pogorszyły się w porównaniu z sytuacją sprzed roku (-5,2%).
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sirit Poland Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Malbox The Stamping Company
IPS Europe Sp. z o.o.