Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Gotec
Denis Nosov, dyrektor generalny fabryki Łada Iżewsk, podpisał kilka decyzji dotyczących zwolnienia niemal wszystkich pracowników tego zakładu, podał portal Awtomail.ru.

Z treści pism wynika, że ​​do 31 sierpnia br. liczba pracowników zostanie zredukowana do 200 osób. To druga redukcja załogi w Iżewsku w ostatnim czasie. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy zakład przeszedł już jedno zwolnienie na dużą skalę - liczba pracowników spadła z 3,1 tys. do 2 tys.

Po 31 sierpnia 2022 r. 200 ostatnich pracowników znajdzie zatrudnienie przy produkcji niektórych tłoczonych elementów karoserii i części z tw. sztucznych lub w działach projektów i logistyki.

Zakład w Iżewsku jest częścią grupy AwtoWAZ od 2011 roku. W 2015 r. w fabryce uruchomiono produkcję modelu Łada Vesta. Na początku marca br. Łada Iżewsk zawiesił działalność z powodu braku komponentów, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę (embargo na dostawy komponentów do Rosji i zawieszenie działalności przez wielu międzynarodowych dostawców). Jak niedawno informował prezes AwtoWAZ Maksym Sokołow wznowienie produkcji w Iżewsku miało nastąpić prawdopodobnie na początku 2023 roku.

Aktualnie produkcję w Grupie AwtoWAZ prowadzi wyłącznie główny zakład w Togliatti, ale ze znaczącymi ograniczeniami.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Substance Analyst
Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
Alucrom Sp. z o.o.
AGTOS Polska Sp. z o.o.
Trucksystems.pl Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.