Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Ayvens, globalny lider w dziedzinie zrównoważonej mobilności, oraz Stellantis, jedna z wiodących na świecie firm motoryzacyjnych, zawarły umowę ramową o wartości wielu miliardów euro, która zachęca spółki stowarzyszone Ayvens z całej Europy, aby w ciągu najbliższych trzech lat zakupiły 500 000 pojazdów do swojej floty wynajmu długoterminowego.

Pierwsze dostawy rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 r. i będą kontynuowane przez cały rok.

Firma Ayvens powstała w maju 2023 r., kiedy firma ALD Automotive przejęła LeasePlan, jedną z wiodących na świecie spółek zajmujących się zarządzaniem flotą i mobilnością. Zajmując obecnie pierwsze miejsce w rankingu globalnych graczy w wielokanałowym i wielomarkowym leasingu samochodów, firma Ayvens wykorzystuje swoją skalę i możliwości, aby wspierać szeroką bazę klientów korporacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz klientów indywidualnych.

Dzięki tej umowie, Ayvens i jej klienci będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy wielokrotnie nagradzanych pojazdów marek Stellantis, w tym marek takich jak Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, FIAT, Jeep®, Lancia, Opel, Peugeot i Vauxhall. W przyszłości liczba dostępnych marek może wzrosnąć i objąć całą gamę marek Stellantis. Jednym ze wspólnych priorytetów będzie integracja innowacyjnej gamy zrównoważonych pojazdów Stellantis w celu wsparcia strategii wielomarkowości firmy Ayvens.

Dostawy do Ayvens będą obejmować szeroki zakres segmentów, od samochodów miejskich poprzez SUV-y, aż po samochody dostawcze (w tym 7- i 9-osobowe), wyposażone w najnowsze innowacje w zakresie oprogramowania, technologii informacyjno-rozrywkowej i łączności.

Konkretne ilości zamówień, ich składy i daty dostaw (oprócz ilości już zaplanowanych na 2024 rok) mogą być na bieżąco uzgadniane pomiędzy obiema firmami, w zależności od wymagań floty i popytu.

Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis: „Cieszę się, że mogę ogłosić zawarcie tej nowej, przełomowej umowy z Ayvens, która będzie wspierać stopniowe przechodzenie klientów Ayven na bardziej zrównoważoną mobilność. Dzięki naszym kultowym markom i ofercie pojazdów elektrycznych jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązanie dostosowane do każdego rodzaju potrzeby, każdego budżetu i stylu życia.
Dzięki tej współpracy zarówno obecni, jak i przyszli klienci marek Stellantis będą mogli przetestować nasze najnowsze innowacje, od zaawansowanego napędu po wysokiej jakości łączność i niezrównany komfort. To świetna okazja dla klientów Ayvens i właściwy sposób, abyśmy wspólnie podążali w kierunku bezemisyjnej przyszłości”.

Tim Albertsen, dyrektor generalny Ayvens: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zawarliśmy ramowe porozumienie ze Stellantis, cały czas dążąc do oferowania naszym klientom wysokiej jakości samochodów różnych marek, które stopniowo pomogą im w przejściu na bardziej zrównoważoną pod względem emisji mobilność, dzięki najlepszej w swojej klasie gamie produktów i jakości usług. Partnerstwo handlowe umożliwi nam bliską współpracę ze Stellantis w celu zapewnienia naszym klientom bardziej konkurencyjnych cen i doskonale ilustruje naszą zdolność do wykorzystania naszego nowego efektu skali i siły nabywczej w celu osiągnięcia lepszej wartości i synergii dla wszystkich naszych interesariuszy. Sektor mobilności to szybko rozwijający się rynek, którego podstawą jest przejście klientów z koncepcji „własności” na formułę „użytkowania”, wraz z ich zapotrzebowaniem na kompleksowe rozwiązania leasingowe, potrzebą przejrzystości kosztów i zaangażowanie w zmniejszenie swojego śladu węglowego. Odgrywamy kluczową rolę w tworzeniu skutecznego ekosystemu wraz z naszymi partnerami, aby zapewnić naszym klientom maksymalne korzyści na ich drodze do zrównoważonej mobilności. Pragniemy być liderem tej transformacji, kształtując przyszłość naszej branży jako wiodący globalny gracz w dziedzinie zrównoważonej mobilności.”

Obie firmy dążą do tego, aby uczynić mobilność bardziej zrównoważoną. W ramach swojego planu strategicznego Dare Forward 2030, Stellantis zainwestuje w ciągu następnej dekady ponad 50 miliardów euro w elektryfikację, a jej celem jest osiągnięcie 100% udziału w sprzedaży samochodów elektrycznych (BEV) w Europie i 50% udziału w sprzedaży samochodów BEV i lekkich pojazdów użytkowych w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku. Aby osiągnąć te cele sprzedaży, Spółka zabezpiecza około 400 GWh pojemności akumulatorów, w tym wsparcie sześciu zakładów produkujących akumulatory w Ameryce Północnej i Europie. Stellantis jest na dobrej drodze, aby do 2038 r. stać się korporacją o zerowej emisji dwutlenku węgla netto, z uwzględnieniem wszystkich zakresów, przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji.

Dokonując zakupu samochodów Stellantis wyposażonych w najnowocześniejszy napęd, w tym pojazdów elektrycznych (BEV), umowa jest zgodna ze strategicznym planem Ayvens PowerUP 2026, mającym na celu ułatwienie stopniowego przejścia na zrównoważoną mobilność. Dzięki rozbudowanemu programowi pojazdów elektrycznych, Ayvens wspiera klientów w ich podróży w kierunku elektryfikacji, oferując strategiczne wskazówki, kontrolę kosztów i zarządzanie śladem węglowym. Wykorzystując ogromny zbiór danych i narzędzia do współpracy, dedykowane zespoły doradcze pomagają klientom w optymalizacji polityki w zakresie samochodów, zmniejszeniu całkowitego kosztu posiadania i osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Impel Group
NESDESIGN Sp. z o.o.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
WOLMOT Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
Nifco Poland Sp. z o.o.