Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Sigfox
Gotec
Daimler, właściciel marki Mercedes-Benz, wchodzi w sojusz z Francuzami. Ma powstać wielki europejski producent baterii do aut elektrycznych.

Daimler poinformował, że chce przejąć 1/3 udziałów spółki Automotive Cells Company (ACC), czyli producenta baterii do aut elektrycznych.

ACC to młoda firma i wynik współpracy francuskiego koncernu energetycznego TotalEnergies oraz producenta aut Stellantis. Ta druga firma jest właścicielem takich marek jak Peugeot, Citroën, Fiat, Opel, Chrysler, Jeep czy Dodge.

Czas na Europę

Pojazdy z logo Mercedesa mają otrzymywać baterie z francuskich i niemieckich fabryk ACC „w połowie tej dekady”.

- ACC koncentruje się na Europie, tu zamierza się rozwijać i opracowywać nowe technologie - mówi Ola Kaellenius, prezes Daimlera. To znacząca deklaracja, bo dotychczas na rynku baterii elektrycznych do aut dominowali Azjaci. Największą firmą dostarczającą takie elementy jest chińska CATL, która współpracuje m.in. z BMW, Teslą czy Volkswagenem. Inni istotni na rynku gracze to koreański LG, japoński Panasonic czy chiński BYD. To właśnie głównie z azjatyckimi producentami baterii współpracuje w tej chwili Mercedes.

Daimler chce łącznie zainwestować w ACC nawet miliard euro.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Nifco Poland Sp. z o.o.
AGTOS Polska Sp. z o.o.
ELPLC S.A.
Plastoplan Polska Sp. z o.o.
Poli
SpecialTech