Stokvis Tapes
VIA
Nawet na kilka tygodni staną z powodu braku półprzewodników trzy fabryki Grupy Renault w Hiszpanii, podała agencja Reutera.

Zakład w Palencji, gdzie montowane są modele Kadjar i Megane ma zawiesić produkcję aż na 61 dni a w Valladolid, w którym wytwarzany jest Capture, do 40 dni. Fabryka silników w Valladolid ma stanąć "tylko" na 17 dni.

W zakładzie Stellantis w Melfi (modele Jeep Renegade, Jeep Compass i Fiat 500X) wydłużono o tydzień, trwające obecnie zawieszenie produkcji. Fabryka we Włoszech została zatrzymana w połowie sierpnia, wliczając dwutygodniowy okres przerwy wakacyjnej. Przestój w Melfi ma teraz potrwać do 13 września.

Na początku tego tygodnia Stellantis informował o ograniczeniu produkcji lub przestojach w zakładach w Rennes (Peugeot 5008, Citroën C5 Aircross) i w Sochaux (Peugeot 3008. Opel Grandland) we Francji i w Eisenach (Opel Grandland) w Niemczech. W tym tygodniu zawieszona jest produkcja w zakładach w Sevel we Francji a od wtorku  w Tychach.

Ze względu na brak chipów nastąpi przestój w kolejnej fabryce samochodów na terenie Węgier. Przed kilkoma dniami Mercedes-Benz rozszerzył zawieszenie produkcji na fabryki Rastatt w Niemczech i Kecskemét (B Klasa, CLA Klasa i CLA Shooting Brake) na Węgrzech, Teraz Magyar Suzuki (Suzuki SX4 S-CROSS, Vitara) zapowiedział dwutygodniowy przestój w Esztergom (pomiędzy 6 a 18 września).

Kryzys czipów ma też negatywny wpływ na rynek samochodów ciężarowych. W tym tygodniu marka Scania, należąca do Volkswagen AG, wstrzymała produkcję w swoich fabrykach w Europie - w Szwecji, Francji oraz Holandii.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotivr CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ASTEK Polska
Nifco Poland Sp. z o.o.
Solwit S.A.
Galwanizer Sp. z o.o.
ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o