Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
CABKA
Aalberts
VIA
Kaiser Kraft
Gotec
Sigfox
Vingroup, największy konglomerat w Wietnamie, ogłosił, że wyznaczył Michaela Lohschellera na stanowisko dyrektora generalnego działu motoryzacyjnego VinFast Global.

Michael Lohscheller przez ostatnich kilka lat szefował marce Opla. Pod swoim kierownictwem Opel osiągnął trwałą rentowność po dziesięcioleciach ponoszonych strat.

Lohscheller przejmie kierownictwo działalności VinFast na obecnych rynkach - w Wietnamie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech i Holandii, z wyraźnym celem rozwoju działalności, skupiając się na Ameryce Północnej i Europie. Działania będą bejmować wdrażanie strategicznych inicjatyw, które maja przekształcić VinFast w globalną firmę oferującą inteligentne samochody elektryczne.

VinFast - członek Vingroup - jest wiodącym wietnamskim producentem samochodów premium i pierwszą wietnamską marką motoryzacyjną, która została wprowadzona na rynki światowe.

VinFast obecnie produkuje kilka modeli skuterów elektrycznych i autobusów w Wietnamie. W latach 2021 i 2022 wprowadzi w Wietnamie, Ameryce Północnej i Europie trzy nowe elektryczne SUV-y - VF e34, VF e35 i VF e36.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

IPS Europe Sp. z o.o.
KNAUF Industries Polska Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe
KAISER+KRAFT Sp. z o.o.