Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
W tym tygodniu rada zakładowa Škoda miała możliwość zapoznać się z aktualną sytuacją produkcyjną w zakładach tej marki w Czechach. Sytuacja jest skomplikowana.

- Enayq nie był produkowany w ostatnich tygodniach, a Octavia zjeżdzała niekompletna, bez paneli drzwiowych od Grupo Antolin - informuje Josef Zrmhal, wiceprzewodniczący związku zawodowego KOVO w Mladej Boleslav. - W sumie zakłady w Mladá Boleslav i Kvasinach produkują około 2,3 tys.samochodów (dziennie - red. AutomotiveSuppliers.pl), gdy wcześniej nie było problemu z wyprodukowaniem ponad 4 tys. aut.

Przewodniczący Rady Zakładowej Jaroslav Povšík przypomniał, że obecnie na parkingach stoi około 20 tys. niekompletnych samochodów. Tymczasowe place mogą pomieścić maksymalnie 40 tys. aut. Choć liczba niegotowych pojazdów jest relatywnie duża to i tak sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż w 2021 rok, kiedy prawie 50 tys. aut  czekało na ukończenie, z powodu braku półprzewodników.

W tym tygodniu wznowiono w ograniczonym zakresie dostawy paneli drzwiowych do Octavii. Pozwala to na ukończenie niekompletnych samochody i wysyłanie ich do klientów, ale przede wszystkich na produkowanie na linii montażowych kompletnych Octavii. Bylo to możliwe dzięki wznowieniu produkcji paneli przez Grupo Antolin w rekordowym czasie 6 tygodniu po niedawnym niszczycielskim pożarze.

Częściowo ożywia się także produkcja wiązek kablowych na Ukrainie, co pozwala, przynajmniej częściowo, na przywrócenie produkcji modelu Enyaq w Mladej Boleslav.

Nadchodzący tydzień, będzie kolejnym z rzędu z ograniczeniami w produkcji. W Mladej Boleslav są odwołane wszystkie nocne zmiany oraz wszystkie piątkowe zmiany na spawalni i na linii montażowej MBI. Pozostałe zmiany w tygodniu będą realizowane w ograniczonym zakresie. Także na spawalni i na linii montażowej MBII są odwołane wszystkie nocne zmiany.

Tak jak w tym i poprzednim tygodniu, zostają odwołane wszystkie zmiany w sobotę 2 kwietnia w obu zakładach produkujących auta (Mlada Boleslav i Kvasiny).
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.