Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Po blisko miesięcznym przestoju wznawiana jest produkcja samochodów w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCR), która została przerwana z powodu spłonięcia zakładu dostawcy.


W związku ze zniszczeniem fabryki Novares CZ Zebrak zakład w Kolinie stanął 22 sierpnia. Przestój był kilka razy przedłużany.

Ponowny rozruch zaczął się stopniowo w piątek 15 września. - Dziś rano rozpoczęliśmy już produkcję karoserii i w lakierni, w poniedziałek rozpoczniemy standardowy proces produkcyjny w celu montażu końcowego - powiedział agencji ČTK rzecznik fabryki Tomáš Paroubek. Według niego brakujące komponenty do obu wytwarzanych modeli aut udało się zorganizować we współpracy Novares i innymi dostawcami. - Znaleźliśmy możliwości produkcji części - powiedział Paroubek

Ten rok nie jest najszczęśliwszy dla fabryki w Kolinie, ponieważ już dwukrotnie dotknął ją nieplanowany przestój. Pierwszy trwał praktycznie przez cały luty. W ciągu czterotygodniowego przestoju nie zostało wyprodukowanych 25 tys. samochodów. Ten, który właśnie dobiega końca potrwał blisko miesiąc, więc należy przyjąć, że strata produkcyjna wyniosła kolejne 25 tys. aut.

W Toyota Motor Manufacturing Czech Republic wytwarzane są modele Aygo X oraz Yaris. W Kolinie pracuje około 3,5 tys. osób.

W Czechach z problemami w łańcuchu dostaw borykają się również zakłady Skoda Auto. W tym przypadku to efekt zniszczenia przez powódź w sierpniu tego roku fabryki dostawcy w Słowenii. Sytuacja uderza również w inne zakłady Grupy VW w Europie (Niemcy, Portugalia, Polska) oraz w Azji (Indie).
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Deltax Programming Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
ProfilGate
Takoni Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.