1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
CABKA
VIA
baza dostawcow
Sigfox
Gotec
Daimler Truck AG i Volvo Group utworzyły zapowiadaną spółkę joint venture w branży ogniw paliwowych.

Volvo Group nabyła 50 procent udziałów w istniejącej spółce Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG za sumę ok. 0,6 miliarda euro w formule bez zadłużenia i bez środków pieniężnych (cash free ‒ debt free). Obaj partnerzy chcą uczynić nową spółkę światowym liderem w produkcji ogniw paliwowych, a tym samym wnieść swój wkład w rozwój neutralnego dla klimatu i zrównoważonego transportu do 2050 r. Daimler Truck AG i Volvo Group uzgodniły zmianę nazwy firmy na cellcentric GmbH & Co. KG.

Spółka joint venture zajmie się rozwojem systemów ogniw paliwowych, ich wprowadzeniem do produkcji seryjnej i sprzedażą – przede wszystkim do wykorzystania w ciężkich samochodach ciężarowych, choć systemy te będą oferowane również do innych zastosowań. Głównym celem Daimler Truck AG i Volvo Group jest rozpoczęcie testów klienckich samochodów ciężarowych napędzanych ogniwami paliwowymi w ciągu około trzech lat. Start produkcji seryjnej przedsiębiorstwa te planują na drugą połowę obecnej dekady.

Daimler Truck AG i Volvo Group objęły równe udziały w spółce joint venture działającej w dziedzinie ogniw paliwowych. Jednak firmy te pozostaną konkurentami we wszystkich innych obszarach działalności, takich jak technika motoryzacyjna czy integracja ogniw paliwowych w pojazdach.

Volvo Group i Daimler Truck AG zawarły wiążące porozumienie o utworzeniu spółki joint venture w listopadzie 2020 r. Wstępne, niewiążące porozumienie podpisano już w kwietniu 2020 r.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
WROPAK Halina Młyńska
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
ebalta Polska
Sirit Poland Sp. z o.o.
ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.