W ramach paneuropejskiej sieci kolejowej DB Cargo, przewozy gotowych samochodów Fiat 500 Hybrid z fabryki w Tychach do St.Priest we Francji,na polskim odcinku realizuje DB Cargo Polska.

Polski operator odpowiedzialny jest za transport samochodów marki Fiat z fabryki w Tychach do granicy z Niemcami, gdzie skład przejmowany jest przez DB Cargo AG, odcinek francuski również realizuje spółka z grupy DB Cargo: Euro Cargo Rail. Transport odbywa się zatem wyłącznie w ramach europejskiej sieci połączeń grupy DB Cargo, co znacznie przyspiesza wszelkie procesy administracyjne związane z przewozem.

Popularne „pięćsetki” Fiata transportowane są na zamówienie STVA SAS – francuskiego operatora logistycznego, będącego członkiem Groupe CAT. Przewóz odbywa się na dwupodłogowych wagonach samochodowych typu L o długości 27 oraz 33 metry należących do klienta. Pociąg kursuje raz w tygodniu - trasą o długości 1634 kilometry przewożonych jest jednorazowo 285 samochodów.

- Niezmiernie nas cieszy, że współpracujemy z fabryką Fiata w Tychach przy kolejnym logistycznym przedsięwzięciu - mówi Paweł Pucek, członek zarządu ds. sprzedaży DB Cargo Polska. - STVA SAS to operator logistyczny należący do Groupe CAT, który doskonale rozumie, jak wiele korzyści daje koordynacja przewozów międzynarodowych w ramach jednej zintegrowanej sieci połączeń kolejowych, należącej do jednego przewoźnika. DB Cargo Polska jest integralną częścią takiej właśnie sieci i dzięki temu wraz z naszymi spółkami z grupy DB Cargo w Niemczech i Francji możemy dzielić się naszym wieloletnim doświadczeniem w transporcie samochodów, wspierając tyską fabrykę - dodaje.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Brökelmann Polska Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
3M Poland Sp. z o.o.
FIUKA Polska Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.