Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Hiszpański producent dołącza do wspieranego przez Komisję Europejską projektu Life Landfill Biofuel, którego celem jest pozyskanie alternatywnego paliwa - odnawialnego gazu z miejskich odpadów komunalnych. Inicjatywa, w której bierze udział SEAT wraz z kilkoma innymi przedsiębiorstwami, będzie trwać do roku 2023.

 

Badacze będą dysponować łącznym budżetem 4 300 000 euro, finansowanym w 55 proc. przez Komisję Europejską.

Gospodarka obiegu zamkniętego

SEAT już od pewnego czasu pracuje nad własnym projektem Life Methamorphosis, który w założeniu umożliwi wyprodukowanie biometanu z wyselekcjonowanych odpadów. Jego celem jest rozwój gospodarki obiegu zamkniętego, wypracowanie większej wydajności energetycznej i zmniejszenie emisji gazów. Inicjatywa Life Landfill Biofuel to dla producenta ambitny krok, by wykorzystać śmieci ze składowiska bez wstępnego przesiewu.

- Dzięki temu projektowi osiągniemy postęp w wykorzystywaniu biometanolu jako paliwa. Zamierzamy dojść do sytuacji, gdy cały cykl życia samochodu będzie miał zerowy wpływ na środowisko pod względem emisji CO2 - podkreśla Andrew Shepherd, odpowiedzialny za projekty gazów odnawialnych SEAT-a.

SEAT participates in a new European project to generate biomethane from waste 03 HQ

Do badań motywują również regulacje prawne. Unia Europejska planuje do 2035 roku ograniczyć do 10 proc. odsetek odpadów, które lądują na wysypiskach śmieci. Zamiana śmieci w biopaliwo staje się tym samym sposobem zmierzenia się z nadchodzącym wyzwaniem. W projekcie biorą udział hiszpańskie przedsiębiorstwo FCC, IVECO, Uniwersytet w Granadzie, fundacja CARTIF, SYSADVANCE, Gasnam oraz Aqualia. SEAT dodatkowo rozwija współpracę z Aqualią w zakresie pozyskiwania biopaliwa ze ścieków.

Szansa na zrównoważony rozwój ekonomiczny

W Europie działa obecnie niemal pół miliona składowisk odpadów. Zamiana śmieci w źródło energii łączy w sobie szansę na obniżenie emisji do środowiska naturalnego z nową okazją biznesową. Specjaliści dostrzegają również duży potencjał w ustaleniu świadectw pochodzenia dla produkowanego biometanu. System ten umożliwiłby rozwinięcie nowej gałęzi przemysłu nie tylko w Hiszpanii, ale i w innych krajach Unii Europejskiej, a także zapewniłby nowe perspektywy rozwoju dla branży transportowej.

0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
Etyfol
FABER CNC