Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Chiński koncern BYD poinformował, że wybuduje swoją pierwszą fabrykę samochodów osobowych w Europie. Wybór padł na Węgry i miasto Szeged, niedaleko granicy z Serbią i Rumunią.

Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 300 hektarów na Węgrzech. Fabryka będzie budowana etapami i oczekuje się, że utworzonych zostanie tysiące miejsc pracy, co pobudzi lokalną gospodarkę i wesprze lokalne łańcuchy dostaw.

Nowy zakład będzie wykorzystywał najbardziej zaawansowaną światową technologię i wysoce zautomatyzowane procesy produkcyjne, aby stworzyć wiodący na świecie zakład produkujący elektryczne samochody osobowe. 

Zarówno BYD jak i strona węgierska nie informują ani o wartości inwestycji, zdolnościach produkcyjnych ani kiedy ma ruszyć seryjna produkcja w Szegedzie.

To kolejna inwestycja na Węgrzech tego chińskiego koncernu. Od 2017 roku w Komarom działa jego jedyna w Europie fabryka autobusów elektrycznych. W lipcu tego roku poinformowano, że w Fót (20 km od Budapesztu) powstanie zakład montażu akumulatorów, w którym zostanie utworzonych 100 miejsc pracy. 

Obecnie na terenie Węgier swoje fabryki samochodów mają: Suzuki (Esztergom), Audi (Győr) i Mercedes-Benz (Kecskemét). W 2022 roku zostało wyprodukowanych 441,7 tys. aut, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Obecnie w Debreczynie powstanie fabryka aut elektrycznych nowej generacji koncernu BMW.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.