Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
CABKA
Aalberts
robohakaton
Gotec
Sigfox
W ostatnim tygodniu tego miesiąca, żaden samochód nie opuści linii produkcyjnych fabryk Škoda Auto w Mladej Boleslav i w Kvasinach.

Produkcja ma zostać wznowiona na początku października, ale według Jaroslava Povšíka, lidera związku zawodowego KOVO i członka rady nadzorczej Škoda Auto, firma będzie likwidować zmiany i ograniczać działalność do końca 2021 roku. Tygodniowy przestój zacznie się 27 września ale utraconych zostanie nie pięć ale cztery dni ponieważ 28 września jest dniem święta narodowego w Czechach (dzień św. Wacława).

Problem, który dotyka markę należącą do Grupy VW, jest nadal ten sam co dla całej branży - niedobór półprzewodników. Chociaż w Malezji, skąd pochodzą używane w samochodach Škody chipy, wznowiono produkcję (wygaszanie trwającego od czerwca lockdownu) to tamtejsze zakłady jeszcze nie przywrócił pełnych zdolności produkcyjnych.

W tym tygodniu produkcja nadal trwa przestój w Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Produkcja aut w fabryce w Kolinie powinna zostać wznowiona na nocnej zmianie w niedzielę 19 września.

Škoda Auto to nie jedyne zakładu koncernu z Wolfsburga, które w tym miesiącu zawieszą produkcję. Przez cały przyszły tydzień będzie miał miejsce przestój w obu zakładach spółki Volkswagen Poznań - w Poznaniu i we Wrześni.

Także początek przyszłego tygodnia dla fabryki FCA Poland będzie związany z ograniczeniem działalności. W poniedziałek 19 września zostanie zawieszona produkcja. Przestój ma potrwać do czwartku.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.
Coro-Tech Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Automationstechnik Sp. z o.o.
Sirit Poland Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)