Manutan
Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Gotec
Po wielotygodniowym przestoju w poniedziałek 16 sierpnia fabryka w Kolonii miała wznowić produkcję. Jednak z powodu kryzysu w dostawach elektroniki montaż został znów zawieszony.

Produkcja modelu Fiesta tym zakładzie została przerwana na początku maja. Przestój trwał do połowy lipca a następnie w zakładzie miała miejsce przerwa wakacyjna.

Produkcja miała wrócić do normy od poniedziałku. Niestety pracownicy zostali poinformowani, że produkcja półprzewodników w fabryki z Malezji została dotknięta skutkami pandemii COVID-19. Zaopatruje on w elektronikę dostawcę modułów drzwiowych, wykorzystywanych przy produkcji Fiesty.

Ford informuje, że ze względu na brak modułów drzwiowych zawiesza produkcję w Kolonii od 17 sierpnia przez najbliższe dwa tygodnie. Jak wynika z listu skierowanego do pracowników, przestój może potrwać dłużej ponieważ dostawy w tygodniu zaczynającym się 6 września są „nadal niepewne”.

Rada zakładowa zatwierdziła ograniczony czas na razie tylko na jeden tydzień. Liczy, że wkrótce mogą nastąpić dostawy, które pozwolą wznowić produkcję w Kolonii przynajmniej na jedną zmianę.

W Niemczech Ford ma jeszcze fabrykę w Saarlouis, w której produkowany jest model Ford. Przerwa urlopowa w tym zakładzie kończy się na początku przyszłego tygodnia. Według zapowiedzi rzecznika producenta działalność Saarlouis ma być niezagrożona i wznowienie produkcji ma nastąpić zgodnie z planem.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ktl.pl plus Sp. z o.o., Sp.k.
HQ Plastics
Amvian Automotive (Poland) Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Smart Project Rokicki Śliwka Sp. k.a.
TQM TRAINING & CONSULTING POLSKA Sp. z o.o.