Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Po krytyce ze strony rządu francuskiego i związków zawodowych Groupe PSA poinformowała, że „biorąc pod uwagę emocje, które wzbudza ten temat”, które „rozumiemy w obecnym kontekście kraju” opracuje aternatywne rozwiązanie zapewniające dodatkowych pracowników (głównie tymczasowych) w fabryce w Sevelnord Hordain we Francji.

W zakładzie we Francji wytwarzane są pojazdy użytkowe - Peugeot Expert, Citroën Jumpy, Opel Vivaro, Vauxhall Vivro, Toyota ProAce, Peugeot Traveller, Citroën SpaceTourer, Opel Zafira Life, Vauxhall Vivaro Life i Toyota ProAce.

Według agencji AFP w tym tygodniu do francuskiej fabryki miała przyjechać grupa 120 pracowników z fabryki z Gliwic a w następnym tygodni kolejnych 150 osób z Polski. Inni pracownicy mieli być przeniesieni z Hiszpanii. Czas delegacji do Francji miał wynieść 3 miesiące.

Zmiana decyzji w tej sprawie miała nastąpić po rozmowie prezesa Groupe PSA Carlosa Tavaresa z ministrem gospodarki Francji Bruno Le Maire.

Jednak jak powiedział dla agencji AFP kierownik ds. komunikacji fabryki Sevelnord Hordain wśród 530 dodatkowych pracowników mają być kilka osób z krajów Europy Środkowej.

8 czerwca fabryka Opel Manufacturing Poland w Gliwicach wznowiła na jedną zmianę produkcję samochodów.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Poliamid Plastics Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.