Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
VIA (do 31.12.2020)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Exide Technologies, producent akumulatorów i globalny lider w zakresie magazynowania energii, ogłosił nową inwestycję - instalację słoneczną, która zasili fabrykę Exide w San Esteban de Gormaz w Hiszpanii.

Instalacja sprawi, że Exide będzie czerpać znaczną część energii ze źródeł odnawialnych i zmniejszy emisję CO2. Projekt zostanie wdrożony w ramach 15-letniej umowy z międzynarodową grupą energetyczną EDP i będzie realizowany na podstawie podobnej umowy (dotyczącej energii słonecznej) - zawartej w tym roku między Exide i EDP w Portugalii.

Nowa inwestycja Exide obejmie instalację elektrowni fotowoltaicznej do użytku własnego z wykorzystaniem około 4 tys. paneli słonecznych. EDP España opracuje i wykona instalację „pod klucz” - dostarczy i zamontuje jej części oraz wyposażenie, zajmie się konserwacją i dokumentacją całego procesu. System zarządzania energią pozwoli na monitorowanie wytwarzanej energii i sposobów jej wykorzystywania w tzw. czasie rzeczywistym. EDP będzie prowadzić elektrownię przez 15 lat, po czym stanie się ona własnością Exide. Instalacja fotowoltaiczna, o mocy 1,3 MWp, pozwoli fabryce Exide pokryć roczne zapotrzebowanie w zakresie zasilania w formie energii słonecznej. Liderowi w branży akumulatorów umożliwi to zmniejszenie emisji CO2 i sprawi, że fabryka będzie jeszcze bardziej przyjazna środowisku. Inwestycja jest także - w szerszym wymiarze - oznaką rosnącego zainteresowania energią słoneczną jako rzeczywistym
i zrównoważonym rozwiązaniem dla firm.

 

Fot. Exide Technologies

 

Nowa umowa została podpisana w hiszpańskiej siedzibie Exide w Azuqueca de Henares (prowincja Guadalajara) przez Stefana Stübinga, prezesa EMEA w Exide, oraz Javiera Sázena de Jubera, dyrektora generalnego ds. handlowych EDP España. Wzmacnia ona relacje między dwiema firmami, które współpracowały już wcześniej w ramach budowy podobnej elektrowni w Portugalii - będącej największym projektem EDP w sektorze energii słonecznej w tym kraju.

- Możliwość wytwarzania energii na użytek własny jest jednym z największych wyzwań, przed którym stoi sektor energetyczny. Energia słoneczna już teraz jest rozwiązaniem dostępnym dla biznesu i pozostanie nim w przyszłości, ponieważ oferuje wiele korzyści: zwiększa konkurencyjność firmy, zmniejsza jej rachunki za energię elektryczną i optymalizuje efektywność energetyczną, a jednocześnie wzmacnia zaangażowanie klienta biznesowego w zrównoważony rozwój – mówi Sáenz de Jubera z EDP España.

Cieszymy się, że dołączymy do EDP w przedsięwzięciu z zakresu energii odnawialnej - mówi Stefan Stübing z Exide. - Energochłonne gałęzie przemysłu będą musiały coraz częściej polegać na zrównoważonych źródłach energii, takich jak energia słoneczna, a nasza nowa instalacja fotowoltaiczna pokazuje skalę tego, co jest możliwe. Bowiem nie tylko zmniejszy emisję dwutlenku węgla, podkreślając zaangażowanie Exide w zrównoważony rozwój, ale także poprawi naszą wydajność i efektywność - dodaje Stübing.

Exide Technologies jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zmagazynowanej energii elektrycznej na rynki transportowe i przemysłowe. 130 lat innowacji technologicznych Exide, w połączeniu z działalnością w ponad 80 krajach, umożliwia firmie dostarczanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb energetycznych pojazdów na całym świecie. Exide wytwarza, i poddaje recyklingowi, szeroką gamę produktów w postaci akumulatorów i innych systemów magazynowania energii, także specjalistycznych, wykorzystywanych w branży: samochodów osobowych i użytkowych, zastosowań morskich, wojskowych, górniczych, kolejowych, pojazdów użyteczności publicznej, jak również w zakresie bezpieczeństwa, telekomunikacji i zasilania awaryjnego (UPS). Exide obsługuje rynki Transportation, Industrial Power i Motive Power.

Exide - Powering the World Forward - łączy doświadczenie i globalną działalność z naturą start-upu, dzięki temu jest wybierany przez wielu klientów, którzy oczekują od firmy nie tylko dobrej jakości akumulatorów, ale także wsparcia biznesowego.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Alucrom Sp. z o. o.
KLG Sp. z o.o.
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
ELTEK Poland Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.