Stokvis Tapes
VIA
Z najnowszego badania ifo Institute wynika, że w styczniu 2023 roku znacznie poprawiła się sytuacja biznesowa niemieckich producentów samochodów i ich dostawców.

W styczniu wskaźnik wzrósł do plus 14,1 punktu z plus 3,4 punktu w grudniu zeszłego roku. Oczekiwania są pozytywne po raz pierwszy od pięciu miesięcy, wzrastając z minus 4,9 punktu w grudniu do plus 10,7 punktu miesiąc później. - Jednak oczekiwania eksportowe znacznie spadły - mówi prof. Oliver Falck, dyrektor Centrum Organizacji Przemysłowej i Nowych Technologii ifo.

Producenci ocenili swoją obecną sytuację biznesową zdecydowanie lepiej. Ich portfel zamówień utrzymywał się na wysokim poziomie. - Producenci samochodów mają nadzieję, że będą w stanie nadrobić zaległości poprzez zwiększenie produkcji w nadchodzących miesiącach - mówi Falck. Pojazdy te nie będą jednak przeznaczone na rynki zagraniczne. Oczekiwania eksportowe producentów samochodów spadły z 42,1 punktu w grudniu 2022 roku do 2,1 punktu miesiąc później.


ifo institute 2023 01Wśród dostawców optymizm wraca powoli. Oceny bieżącej sytuacji biznesowej okazały się ledwie pozytywne. Oczekiwania natomiast gwałtownie wzrosły, ale pozostają negatywne. Według 55 proc. ankietowanych dostawców nadal problemem są niedobory zarówno półproduktów, jak i wykwalifikowanych pracowników.
0
Udostępniono
Automotivr CEE Day
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Radpol Andrzej Połot
TM LagerTechnik
Galwanizer Sp. z o.o.