Stokvis Tapes
Manutan
Aalberts
VIA
Gotec
Niemiecki dostawca motoryzacyjny BOLTA-WERKE GmbH złożył wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Sąd ustanowił już wstępnego syndyka masy upadłościowej.


Kierownictwo firmy poinformowało, że do utraty płynności finansowej przyczynił się obecny kryzys półprzewodników w motoryzacji. Klienci przesuwali lub ograniczali zamówienia, co spowodowało wykorzystanie przez dostawcę dostępnych zapasów finansowych.

Aktualnie pracownicy mają zapewnione wynagrodzenie na najbliższe 3 miesiące. Ustanowiony syndyk masy upadłościowej skontaktował się już z klientami firmy. - Wszyscy bez wyjątku zgodzili się wesprzeć reorganizację i ogłosili, że będą nadal składać zamówienia - informuje syndyk. W nadchodzących tygodniach określi on istniejące opcje restrukturyzacji i zdecyduje wspólnie z wierzycielami i zarządem jakie zostaną podjęte działania.

BOLTA-WERKE GmbH jest producentem elementów z tworzyw sztucznych takich jak m.in. logotypy marek, listwy ozdobne czy emblematy z nazwami modeli samochodów. Klientami firmy są producenci aut klasy premium.

BOLTA-WERKE zatrudnia w zakładzie w Diepersdorf około 1 tys. pracowników. Poza Niemcami posiada jeszcze dwa zakłady w Ameryce Płn. - w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku. Łącznie dostawca zatrudnia około 2,4 tys. osób.

W 2020 r. BOLTA-WERKE osiągnął łączną sprzedaż w wysokości około 230 mln euro.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Amvian Automotive (Poland) Sp. z o.o.
Seifert Polska Sp. z o.o.
Craemer GmbH
Alucrom Sp. z o.o.