Stokvis Tapes
Takoni
VIA
W kwietniu 2023 r. w Czechach zostało wyprodukowanych 110,7 tys. samochodów osobowych, poinformowało stowarzyszenie AutoSAP. To o 20 proc. więcej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku z linii montażowych zjechało 464,4 tys. aut, o 28,5 proc. więcej niż przed rokiem.

- Utrzymujący się trend wzrostu produkcji samochodów osobowych, kompletowanie wszystkich samochodów Škoda Auto w toku, oczekujących na parkingach czy nieustający popyt na nowe pojazdy, to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla czeskiego przemysłu motoryzacyjnego, ale także dla całej krajowej gospodarki. Jednak utrzymujący się rok do roku spadek produkcji w segmencie autobusów i motocykli potwierdza, że ​​kryzys czipów nie jest całkowicie za nami i że zarówno końcowi producenci, jak i dostawcy będą musieli stawić czoła wahaniom dostaw nawet w 2023 r. - ocenia Zdeněk Petzl, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego AutoSAP.

Największy krajowy producent samochodów, Škoda Auto, w pierwszych czterech miesiącach roku wyprodukował w swoich fabrykach 296,8 tys. samochodów osobowych (+40,4 proc.). Natomiast za bramy zakładu Hyundai Motor Manufacturing Czech wyjechało 114,6 tys. aut, co daje wzrost rok do roku o 10,3 proc. Także fabryce w Kolinie produkcja była również wyższa niż przed rokiem. W Toyota Motor Manufacturing Czech Republic zostało wyprodukowanych ponad 52,9 tys. samochodów (+14,9 proc.).
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

TIMRET Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.
Kempny Komponenty
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
item Polska Sp. z o. o.
Nifco Poland Sp. z o.o.