Manutan
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
CABKA
baza dostawcow
Sigfox
Gotec
Komisja Europejska, po 10-miesięcznym dochodzeniu, zatwierdziła grant rządu Węgier, który ma wesprzeć budowę kolejnej fabryki baterii litowo-jonowych firmy SK Innovation.

SK Innovation inwestuje około 945 miliardów wonów (660 mln euro) w budowę drugiego europejskiego zakładu w Komárom na Węgrzech, o zdolnościach około 10 gigawatogodzin (GWh) rocznie. Rozpoczęcie seryjnej produkcji zaplanowano na 2022 rok. Rząd Węgier wesprze tę inwestycję 90 milionami euro.

Decyzja Komisji Europejskiej została oparta na stwierdzeniu, że nowa fabryka akumulatorów SK Innovation przyczyni się do zrównoważenia rozwoju gospodarczego wśród członków UE i stworzenia większej liczby miejsc pracy. SK Innovation jest obecnie doceniane nie tylko za swój wkład w rozwój gospodarczy i promowanie dobrobytu klientów, ale także jako partner w polityce ekologicznej Unii Europejskiej.

Ogłaszając swoją wizję i przyszłe strategie podczas ostatniego „Story Day”, SK Innovation poinformowało, że z powodzeniem zabezpieczyło portfel zamówień na poziomie 1 terawatogodziny (TWh), czyli wartości pozwalającej na zasilenie więcej niż 14 milionów pojazdów elektrycznych (EV). W rezultacie SK Innovation stała się 3. na świecie firmą, pod względem portfela zamówień.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Radpol S.A.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Galwanizer Sp. z o.o.
Etyfol