Sangsin Magyarország Kft., która produkuje m.in. metalowe ramy baterii dla Samsung SDI do aut elektrycznych wyda 28,8 mln euro na zwiększenie swoich mocy produkcyjnych w zakładzie w Jászberény.

Koreańska firma Sangsin została założona w 1985 roku i prowadzi dwie główne działalności produkcyjne: wytwarza części do akumulatorów (w tym obudowy akumulatorów, moduły zewnętrzne do systemów magazynowania energii ESS, wyłączniki elektryczne i złącza) oraz części motoryzacyjne formowane wtryskowo.

Sangsin Hungary Kft. produkuje w Jászberény od 2018 r. części do akumulatorów, w tym obudowy, wyłączniki, bezpieczniki i płytki zaciskowe. Dzięki zapowiedzianej właśnie inwestycji utworzonych zostanie 150 nowych miejsc pracy.

Projekt Sangsin Magyarország Kft., to jeden z wielu jakie obecnie rozwijane są na terenie Węgier. Chińska firma Shenzen Kedali zainwestuje 40 mln euro w fabrykę komponentów do baterii litowo-jonowych w mieście Gödöllő, niedaleko Budapesztu.

Także w Gödöllő powstanie fabryka południowokoreańskiej firmy Iljin Materials w której będzie wytwarzana folia miedziana, wykorzystywana w akumulatorach do samochodów elektrycznych.

Wcześniej w  listopadzie chińska firma SEMCORP Group poinformowała o budowie fabryki folii separacyjnej w Debreczynie a pod koniec października koreański Doosan zapowiedział zwiększenie swojej obecności w tym kraju.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
Verpa Folie Wrocław Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Bulten Polska S.A.
Georg Utz Sp. z o.o.