Producent samochodów ciężarowych i autobusów MAN planuje do 2023 r. zredukować liczbę miejsc pracy na całym świecie o około 9,5 tysiąca. W piątek zarząd podjął decyzję o „kompleksowej reorganizacji”.

Wstrząsany kryzysem producent samochodów ciężarowych i autobusów MAN planuje zredukować liczbę miejsc pracy o około 9,5 tysiąca, a tym samym znacznie zaostrzyć środki oszczędnościowe. Zamiast spodziewanych do tej pory 6 tysięcy, zlikwidowana ma zostać prawie jedna czwarta z 36 tysięcy miejsc pracy. „Aktualne rozważania obejmują redukcję miejsc pracy w Niemczech i Austrii, a także na całym świecie we wszystkich oddziałach MAN”, ogłosiła w piątek spółka zależna holdingu pojazdów użytkowych Traton, należąca do koncernu Volkswagen.

MAN wraz ze szwedzkim producentem samochodów ciężarowych Scania należy do grupy Volkswagena pod nazwą Traton i jest, zgodnie z własnymi deklaracjami, jednym z wiodących producentów pojazdów użytkowych w Europie. Jego obroty w ubiegłym roku wyniosły około jedenastu miliardów euro. W 2019 roku MAN zatrudniał prawie 39 tysięcy osób.

Branża samochodów ciężarowych znajduje się pod presją także ze względu na gwałtowny spadek światowego popytu na tego typu pojazdy. Jeszcze przed pandemią, MAN spodziewał się w tym roku w Europie spadku obrotów o 10 do 20 procent.

Więcej w portalu Deutsche Welle.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Brökelmann Polska Sp. z o.o.
Paks'D Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Coko-Werk Polska Sp. z o.o.
ARRK Shapers Polska Sp. z o.o.
PHU BOMI Michalina Kołcz