Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Do początku października Ford przedłużył przestój przestój fabryki w Kolonii, w której wytwarzany jest model Fiesta, poinformowali AutomotiSuppliers.pl dostawcy w Polsce.

Produkcja w tym zakładzie została zawieszona na początku maja. Montaż wznowiono 16 sierpnia ale tylko na dwa dni. Od tego czasu dwukrotnie przedłużono przestój, motywując tę decyzję brakiem komponentów elektronicznych montowanych w modułach drzwiowych. Oba zakłady Forda w Niemczech, w Kolonii i w Saarlouis, należą do jednych z najbardziej poszkodowanych fabryk trwającym kryzysem na rynku półprzewodników. Od początku roku prowadziły one działalność tylko przez około 50 dni.

W zakładzie Stellantis w Trnawie na Słowacji w ograniczonym stopniu utrzymano produkcję samochodów na tzw. weekendowych zmianach (sobota i niedziela) jednak w poniedziałek 6 września linie montażowe zostały całkowicie zatrzymane. Dziś we wtorek przywrócono działalność tylko dwóch wydziałach produkcyjnych - tłoczni (dwie zmiany) i spawalni (trzy zmiany). W dniu jutrzejszym także będą działały te dwa wydziały. Jak na razie nie wiadomo jakie są plany na czwartek 9 września.

W Czechach z problemami przywracana jest produkcja w Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Produkcja w Kolinie miała zostać wznowiona po wakacyjnym przestoju 16 sierpnia. Z powodu braku półprzewodników przestój został wydłużony o trzy tygodnie. W tym tygodniu z linii montażowych zjedzie tylko kilkaset aut, podczas gdy w normalnych warunkach zakład może produkować około tysiąca samochodów dziennie.

W ograniczonym stopniu prowadzona jest także produkcja w czeskich zakładach Skoda Auto.

W Polsce od wczoraj trwa przestój w zakładzie Volkswagen Poznań we Wrześni.

Pod koniec sierpnia firma IHS Markit oceniała, że z powodu braku elektroniki w III kwartale br. na całym świecie nie zostanie wyprodukowanych 1,60 mln samochodów. Jednocześnie ostrzeżono, że jeśli przestoje będą miały miejsce także we wrześni to strata w bieżącym kwartale wzrośnie do 1,8-2,1 mln aut.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MESH Works Inc.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
QualityHUB24