1LOGISTICS ŻURALSKI
1LOGISTICS ŻURALSKI
Stokvis Tapes
Manutan
Aalberts
VIA
CABKA
Sigfox
Kaiser Kraft
Gotec
Także w tym tygodniu zakłady Škoda Auto w Czechach są zmuszone do ograniczenia działalności produkcyjnej.

Od kilku tygodni w fabryki w Maldej Boleslavi, Kvasinach i Vrchalbi uderza niedobór półprzewodników dostarczanych z Malezji. Jak informuje związek zawodowy KOVO w głównym zakładzie w Mladej Boleslavi tylko w pierwszych trzy dni prowadzona będzie w miarę niezaburzona produkcja samochodów i komponentów. Jedna ze spawalni zostanie zatrzymana w czwatek i w piątek, a na drugiej nie będzie zmiany popołudniowej przez cały bieżący tydzień. Podobnie będą działać lakiernie i wydziały montażu.

W Kvasinach od środy do soboty łącznie zatrzymane zostaną obie spawalnie. W Vrchlabi w poniedziałek i we wtorek ograniczona będzie produkcja podzespołów.

Według prezesa Škoda Auto Thomasa Schäfera, z powodu braku półprzewodników, marka ta nie będzie w stanie wwyprodukować 2021 roku 100 tys. samochodów. - Kryzys chipów przeciągnie się do nadchodzącego roku, ale miejmy nadzieję, że nie będzie tak silny jak w 2021 - powiedział w wywiadzie dla "Augsburger Allgemeine” szef Škody.

W Mladej Boleslav wytwarzane są modele Škoda Fabia, Octavia, Octavia iV, Kamiq, Karoq i Enyaq iV a w Kvasinach - Škoda Superb, Superb iV, Kodiaq, Karoq, oraz inne modele z Grupy Volkswagen. Zakład w Vrchlabi specjalizuje się w produkcji automatycznych skrzyń biegów DSG (w tym DQ 200).
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Novacode Sp. z o.o.
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Radpol S.A.
NGplast Sp. z o.o. - opakowania przemysłowe