Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Stellantis wprowadziła na rynek Free2move Charge, 360-stopniowy ekosystem, który zapewni płynne ładowanie i zarządzanie energią, by spełnić wszystkie potrzeby użytkowników pojazdów elektrycznych, w dowolnym miejscu i w dowolny sposób.

Free2move Charge, zarządzany przez nową jednostkę biznesową Stellantis Charging & Energy, spełnia potrzeby użytkowników pojazdów elektrycznych w domu, w pracy i podróży.

„Ponieważ tempo wprowadzania pojazdów elektrycznych do powszechnego użytku przyspiesza, musimy być dla naszych klientów czymś więcej niż tylko dostawcą mobilności” – powiedział Ricardo Stamatti, starszy wiceprezes jednostki biznesowej Stellantis, Charging & Energy. „Przejmujemy inicjatywę tworząc specjalną jednostkę organizacyjną, która będzie wspierać naszą odważną strategię elektryfikacji, stanowiąc naturalne przedłużenie naszych kultowych marek. Free2move Charge jest pierwszym wprowadzanym na rynek produktem wyrażającym nasze dążenie do zapewnienia wydajności, wartości oraz zrównoważonej i zelektryfikowanej swobody mobilności dla wszystkich”.

Obietnica e-ABC: easy to Always Be Charged

Free2move Charge nie tylko podpowiada, jak łatwo (easy) i zawsze (Always) być (Be) naładowanym (Charged) (obietnica e-ABC), lecz także – dzięki inteligentnym rozwiązaniom – rozumie potrzeby użytkowników i optymalizuje ogólne zarządzanie energią w celu poprawy wydajności, niezawodności i dostępności, zmniejszając całkowity koszt posiadania pojazdu i maksymalizując korzyści dla środowiska.

Dzięki współpracy z zespołem Free2move e-Genius, klienci będą mogli zmienić i dostosować pakiet tak, by ewoluował i był zawsze dopasowany do ich bieżących potrzeb użytkowych. Wsparcie e-Genuis będzie dostępne najpierw w Europie.

Poprzez wyeliminowanie barier kojarzonych z posiadaniem pojazdu z napędem elektrycznym, w tym obaw związanych z ładowaniem, Free2move Charge staje się kluczowym narzędziem do osiągnięcia celów planu strategicznego Stellantis Dare Forward 2030, w tym osiągnięcia celu sprzedaży wyłącznie samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV) do 2030 roku w Europie i 50% samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych BEV w ofercie dla Stanów Zjednoczonych.

Free2move Charge: zbudowany w oparciu o trzy filary:

  • Free2move Charge Home zapewnia klientom prywatnym wsparcie w zakresie instalacji, finansowania i gwarancji na domowy system ładowania oraz inny sprzęt elektryczny i usługi. Obecnie dostępne opcje obejmują kable do ładowania prądem zmiennym i ładowarki ścienne, a także systemy Vehicle-2-Home, Vehicle-2-Grid oraz kompletne systemy zarządzania energią, z najnowocześniejszymi funkcjami, takimi jak bezdotykowe rozwiązania bezprzewodowe i indukcyjne roboty ładujące, które są opracowywane z myślą o przyszłych wersjach.
  • Free2move Charge Business, jako platforma typu „wszystko w jednym miejscu” (one-stop-shop), radzi sobie ze wszystkimi przeszkodami, oferując pełny pakiet usług związanych z ładowaniem i energią: wsparcie na wczesnym etapie zakupu, oszacowanie początkowych i przyszłych kosztów eksploatacji, odpowiednie dopasowanie infrastruktury do ładowania, instalacja, konserwacja i dostęp do publicznych stacji ładowania w trakcie podróży.
  • Free2move Charge GO gwarantuje bezproblemowy dostęp do największej możliwej sieci publicznych punktów ładowania za pośrednictwem firm partnerskich zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Europie oraz innych regionach, które zostaną wkrótce ogłoszone. Oprócz dostępu, płatności i całodobowego wsparcia Free2move Charge GO będzie stopniowo uruchamiać przydatne funkcje, takie jak Plug and Charge, rezerwacje, programy lojalnościowe, abonamenty, przedpłacone pakiety, pojedyncze faktury/rozliczenia, a nawet – w razie potrzeby – może zapewnić ładowanie w żądanej lokalizacji.
Free2move Charge będzie wykorzystywać potęgę Stellantis Energy Cloud, bezproblemowo integrując się z aplikacjami mobilnymi poszczególnych marek pojazdów i najnowocześniejszą platformą STLA SmartCockpit, która zostanie uruchomiona w 2024 roku, aby oferować klientom szybkie, przemyślane trasy oraz rekomendacje dotyczące ładowania w oparciu o faktyczny zasięg pojazdu i potrzeby związane z jego użytkowaniem. Free2move Charge przeprowadzi klientów Stellantis przez proces wdrażania, aby zrozumieć ich indywidualne potrzeby, umożliwiając pełną personalizację i wykorzystując sztuczną inteligencję do ciągłego doskonalenia wiedzy na temat sposobów najwygodniejszego samodzielnego ładowania.

Free2move eSolutions, firma technologiczna Stellantis, będzie nadal rozwijać i dostarczać, wiodące w branży, sprzęt do ładowania i oprogramowanie, które wspierają ekosystem Free2move Charge oraz klientów zewnętrznych, a także będzie współpracować z innymi liderami branży, aby wprowadzać na rynek coraz więcej rozwiązań przeznaczonych do ładowania pojazdów elektrycznych.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ABC Colorex Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
Craemer GmbH