Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
W tym samym dniu, w którym ogłoszono plan rozbudowy zakładu w Niepołomicach, MAN Truck & Bus SE poinformował, że zawarł porozumienie z WSA Beteiligungs GmbH (WSA) w sprawie sprzedaży wszystkich udziałów w MAN Truck & Bus Österreich GesmbH.

W marcu 2021 r. WSA przedstawił konkretną koncepcję nabycia zakładu Steyr w Austrii, ale propozycja została w głosowaniu odrzucona przez większość pracowników. Negocjacje z WSA zostały zakończone. Kilka dni temu strony wznowiły rozmowy i uzgodniły przejęcie. Odpowiednia umowa kupna została już podpisana.

Nowy inwestor będzie prowadził produkcję kontraktową pojazdów użytkowych i części do nich pod tradycyjną marką „Steyr”, zapewniając w ten sposób zatrudnienie w zakładzie oraz u licznych dostawców w regionie.

Aby zagwarantować płynne przejście, MAN Truck & Bus zapewni zatrudnienie na dłużej niż pierwotnie planowano, do maja 2023 roku - w Steyr będą produkowane ciężarówki z serii MAN TGL i MAN TGM. Zakład przejęty przez WSA będzie również nadal produkował komponenty i lakierował elementy z tworzyw sztucznych.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwanizer Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.