Stokvis Tapes
Takoni
VIA
25 marca br. w obecności m.in. kanclerza Niemiec Olafa Scholza firma Northvolt rozpoczęła w Heide (Szlezwik-Holsztyn) budowę gigafabryki baterii Northvolt Drei.

Zakład będzie wykorzystywał odnawialną energię z energii wiatrowej dostępnej w regionie, w którym znajduje się pierwszy park wiatrowy w Niemczech, realizując misję Northvolt, aby masowo produkować najbardziej ekologiczne baterie dla sektora motoryzacyjnego, przemysłowego i energetycznego. Planowany jest kompleks przemysłowy, który ma zatrudniać około 3 000 osób o maksymalnej rocznej zdolności produkcyjnej 60 GWh, ma rozpocząć działalność w 2026 roku. Nowa gigafabryka zwiększy zdolności produkcyjne Northvolt do ponad 170 GWh.

Northvolt działa od 2016 roku. Jej portfel zamówień wynosi ponad 50 miliardów dolarów od kluczowych klientów, w tym BMW, Fluence, Scania, Volvo Cars i Volkswagen Group. Obecnie firma dostarcza baterie z pierwszej działającej gigafabryki Northvolt Ett w Skellefte (Szwecja) oraz z kampusu badawczo-rozwojowego i uprzemysłowionego Northvolt Labs (Szwecja). Zatrudnia ponad 6 000 pracowników w Szwecji, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RAMPF Production Systems GmbH & Co.
BARIBAL Group
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.