1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Aalberts
VIA
CABKA
Gotec
baza dostawcow
Sigfox
Rząd federalny Niemiec wesprze państwową gwarancją w wysokości 525 mln USD finansowanie fabryki ogniw bateryjnych Northvolt w Szwecji. W projekt mocno zaangażowane są firmy niemieckiego sektora motoryzacyjnego, włącznie z Volkswagenem i BMW Group.

Projekt Northvolt jest kolejnym ważnym elementem mającym przyczynić się do budowy szerokiego i stabilnego łańcucha wartości elektromobilności w Niemczech i Europie – czytamy w komunikacie prasowym niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki.

Dzięki tej współpracy niemieckie firmy będą mogły zapewnić długofalowe zaopatrzenie w ogniwa litowo-jonowe flotom samochodów elektrycznych przyszłości. Zakład produkcyjny Northvolt w Szwecji służy również jako projekt referencyjny i pilotażowy dla zakładu produkcji ogniw akumulatorowych „Northvolt Zwei”, który ma zostać uruchomiony w Salzgitter w 2024 r. jako przedsięwzięcie joint venture pomiędzy firmami Northvolt i Volkswagen.

Roczna zdolność produkcyjna zakładu – po pełnej rozbudowie – powinna wynosić 40 GWh, co uczyniłoby zakład Northvolt w Salzgitter jedną z największych fabryk produkujących ogniwa bateryjne w Europie.

Oprócz Niemiec w ogólnym finansowaniu projektu uczestniczą także Francja, Japonia, Korea Południowa i Europejski Bank Inwestycyjny.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KAISER+KRAFT Sp. z o.o.
Stansefabrikken Automotive
GOTEC Polska Sp. z o.o.
ELTEK Poland Sp. z o.o.
Amvian Automotive (Poland) Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.