Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Nowa hybrydowa generacja modelu Fiat 500 będzie produkowana we Włoszech w fabryce Mirafiori, poinformował Olivier Francois, dyrektor generalny Fiata oraz globalny dyrektor ds. marketingu Stellantis.

Debiut tego auta przewidywany jest na koniec 2025 r. i początek 2026 r. Model hybrydowy dołączy do Fiata 500e, również zaprojektowanego i wytwarzanego w Mirafiori.

- Przy średnich osiągnięcia Fiata 500 produkowanego w Polsce w ostatnich latach, wolumeny mogą wynosić od 100 000 do 110 tysięcy sztuk rocznie - wyjaśnia dyrektor generalny Fiata. - Będzie to zależeć od warunków rynkowych, w szczególności od trendu pojazdów elektrycznych -  dodaje Gaetano Thorel, odpowiedzialny za marki Fiat i Abarth w Europie. Zarówno Fiat 500 hybrid, jak i Fiat 500e pozostaną w produkcji do 2029 roku.

Dotychczasowa generacja Fiat 500 od maja 2007 roku jest wytwarzana w Tychach. Jej produkcja, podobnie jak modeli Abarth 595 i Lancia Ypsilon, zostanie zakończona z końcem czerwca.

Zakład przygotowuje się do uruchomienia montazu elektrycznych aut chińskiej firmy Leapmotor, z którym Stellantis stworzył joint venture.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

DSR S.A.
LINEX Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
BARIBAL Group
HQ Plastics
Gergonne Polska  Sp. z o.o.