Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Sunderland, Wielka Brytania – Prawie 18 lat temu pierwszy Nissan Qashqai zjechał z linii produkcyjnej w Sunderland w Wielkiej Brytanii, tworząc segment crossoverów i wywołując falę uderzeniową w całym motoryzacyjnym świecie.

Szybko do roku 2024, z ponad czterema milionami klientów w ponad 100 krajach, najszybciej sprzedający się samochód w historii brytyjskiej branży motoryzacyjnej został ponownie zmodernizowany – dzięki odważnemu projektowi i znaczącym zmianom technologicznym poprawiającym satysfakcję klienta.

Nowy Qashqai, zelektryfikowany unikalnym systemem e-POWER Nissana, jest obecnie produkowany w fabryce w Sunderland, a następnie w nadchodzących tygodniach trafi do dealerów Nissana w Europie i poza nią. Najnowsze modernizacje wymagały nowej inwestycji w fabrykę o wartości 30 milionów funtów, w oparciu o łączne inwestycje Nissana w Wielkiej Brytanii wynoszące 6 miliardów funtów.

Odświeżony Qashqai pojawia się w ramach dalszego rozwijania przez Nissana wizji EV36Zero w Sunderland, stanowiącej plan przyszłości produkcji samochodów, łączący produkcję pojazdów elektrycznych i akumulatorów zasilanych odnawialnymi źródłami energii.

Adam Pennick, wiceprezes Nissana ds. produkcji w Wielkiej Brytanii, powiedział: - Jesteśmy bardzo dumni, że możemy nazwać fabrykę w Sunderland domem Qashqai. Posiadanie zespołu numer jeden stojącego za crossoverem numer jeden to zwycięska formuła i nie możemy poczekaj, aby zobaczyć, jak bardzo naszym klientom podoba się nowy projekt i dodatkowa technologia.

Zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii, pierwszy Qashqai został wyprodukowany w Sunderland pod koniec 2006 roku, przed premierą w 2007 roku. Jego natychmiastowa popularność sprawiła, że ​​produkcja w Sunderland osiągnęła rekordowy poziom, a fabryka odnotowała najwyższą roczną wielkość w historii brytyjskiego przemysłu samochodowego, a Qashqai stanie się najszybszym samochodem wyprodukowanym w Wielkiej Brytanii, który osiągnie liczbę 1 miliona, 2 milionów, 3 milionów, a następnie 4 milionów sztuk, co doprowadziło do powstania ponad 20 konkurentów.

W fabryce w Sunderland produkowany jest także Nissan JUKE i w pełni elektryczny Nissan LEAF, których produkcja zapewnia 7000 miejsc pracy w brytyjskich zespołach Nissana. Obejmuje to Centrum Projektowe Nissana w Paddington w Londynie, Centrum Techniczne w Cranfield w Bedfordshire, zespół produkcyjny w Sunderland, centrum części w Lutterworth oraz zespół sprzedaży i marketingu w Rickmansworth, a także kolejne 30 000 miejsc pracy w brytyjskim łańcuchu dostaw.

Od czasu wprowadzenia na rynek Qashqai trzeciej generacji w 2021 r. sprzedał się on w Europie w ponad 350 000 egzemplarzy i nadal wyznacza standardy wśród crossoverów. W 2022 r. Qashqai stał się dostępny z e-POWER – wyjątkowym i innowacyjnym zelektryfikowanym układem napędowym Nissana, w którym koła są zawsze napędzane bezpośrednio przez silnik elektryczny – tworząc wrażenie jazdy samochodem elektrycznym. Ponad 120 000 Qashqai wyprodukowanych w Sunderland z napędem e-POWER jest obecnie na drogach.

Najnowsze zmiany zachowują esencję tego, co konsumenci kochają w Qashqai, jednocześnie wzmacniając jego mocne strony i dodając jeszcze bardziej intuicyjne i wygodne technologie.

W fabryce w Sunderland wprowadzono zmiany, aby umożliwić produkcję Qashqai 2024, wraz z inwestycjami w zakłady produkujące nowe panele, zderzaki, kolory lakierów, elementy wyposażenia wnętrza, materiały i wykończenia. Ulepszona technologia nowego Qashqai jest teraz uwzględniana także w procesie produkcyjnym – obejmuje to zaktualizowane zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oraz dodanie funkcji Google wbudowanej w system informacyjno-rozrywkowy NissanConnect, który zapewnia niemal płynną interakcję między cyfrowym życiem klienta a jego pojazdem .

Pennick dodał: - To ekscytujące czasy dla Nissana w Sunderland. Jesteśmy dumni, że dostarczamy naszym klientom nowe wersje Qashqai i Juke, jednocześnie przygotowując nasz zakład do przejścia na napęd wyłącznie elektryczny w ramach naszego przełomowego projektu EV36Zero.

Nissan EV36Zero, plan firmy na przyszłość motoryzacji, łączy produkcję pojazdów elektrycznych i akumulatorów z odnawialnymi źródłami energii, mając na celu jazdę bezemisyjną i produkcję o zerowej emisji. Model EV36Zero stanie się planem na przyszłość dla zakładów produkcyjnych Nissana na całym świecie w ramach nowego globalnego planu biznesowego Nissana The Arc.

Projekt EV36Zero stawia także fabrykę w Sunderland w centrum dążenia Nissana do zrównoważonej przyszłości. Potwierdzono już, że produkcja w Sunderland przyszłych, w pełni elektrycznych wersji Qashqai, JUKE i LEAF jest częścią planów, zgodnie z którymi do 2030 r. gama samochodów osobowych Nissana w Europie będzie w 100% elektryczna. Opiera się to również na wizji Nissana Ambicja 2030, zakładającej stanie się prawdziwie zrównoważoną firmą, dążącą do czystszego, bezpieczniejszego i bardziej włączającego świata.

Ogłoszono ceny w Wielkiej Brytanii

Nissan GB ogłosił również ceny nowego modelu, który będzie zaczynać się od 30 135 funtów i będzie dostępny z silnikiem benzynowym typu „mild hybrid” lub z unikalną technologią e-POWER firmy Nissan.

E-Power wykorzystuje czysty silnik elektryczny z bezpośrednim napędem na koła, aby zapewnić natychmiastowy, wysoki moment obrotowy i liniową reakcję. Oferuje kierowcom wrażenie jazdy pojazdem elektrycznym bez konieczności myślenia o ładowaniu – to idealny krok dla klientów, którzy nie są jeszcze gotowi na przejście na 100% pojazd elektryczny.

Wszystkie modele charakteryzują się znaczącymi zmianami w wyglądzie wnętrza i nadwozia, w tym większym 12,3-calowym ekranem informacyjno-rozrywkowym i lepszą jakością materiałów wykończenia wnętrza. Do większości modeli dodano także usługi Google Automotive Services i ulepszoną technologię Around View Monitor, wraz z ulepszonym oświetleniem zewnętrznym i zaktualizowanymi opcjami felg aluminiowych .

Kolejną nowością w gamie Qashqai jest wersja N-Design (od 34 845 GBP), charakteryzująca się odważnymi ulepszeniami stylistyki i wyjątkowymi akcentami estetycznymi. Z zewnątrz dolna część nadwozia pod drzwiami i nadkola są w kolorze nadwozia w wersji N-Design. Dostępne są również wyjątkowe, całkowicie nowe 20-calowe felgi aluminiowe, które dodają mu prezencji na drodze.

Odświeżony Qashqai to także pierwszy pojazd w europejskiej ofercie Nissana z wbudowanym pakietem Google, który zapewnia niemal płynną interakcję między cyfrowym życiem klienta a jego pojazdem.

Zaktualizowany Qashqai jest dostępny w Mapach Google, a po zalogowaniu się kierowcy za pomocą osobistego konta Google mogą uzyskać dostęp do swoich ulubionych lokalizacji i ciekawych miejsc. Zmniejsza to zależność od telefonu komórkowego i sieci telefonii komórkowej. Aktualizacje drogą bezprzewodową zapewniają, że informacje na mapach są zawsze aktualne.

Jedna z najczęściej używanych funkcji Qashqaia – Around View Monitor – została znacząco ulepszona i obecnie posiada funkcję 3D, która pozwala kierowcy widzieć samochód nie tylko z góry, ale także z jednego z ośmiu różnych punktów widzenia z kamer zewnętrznych. Pomaga to kierowcy w wizualizacji samochodu z przodu, z tyłu, z boków i narożników, aby potencjalnie zidentyfikować wszelkie niewidoczne zagrożenia zewnętrzne.

Dodatkowo funkcja znana jako „niewidzialny widok maski” pozwala kierowcy zobaczyć położenie przednich kół tak, jakby patrzył przez deskę rozdzielczą i komorę silnika, pomagając kierowcy w precyzyjnym manewrowaniu w ciasnych miejscach, takich jak wielopoziomowe parkingi, gdzie znajdują się są betonowe krawężniki, które mogłyby uszkodzić koło. Ten widok wykorzystuje uczenie maszynowe do tworzenia obrazu na podstawie tego, co widzi przednia kamera z przodu, z kołami nałożonymi na widok, aby dać poczucie perspektywy.

Diana Torres, dyrektor zarządzająca Nissan GB, powiedziała: „Oryginalny Qashqai był pionierem w kategorii pojazdów typu crossover, która jest dziś tak popularna wśród klientów, a w ciągu ostatnich 18 lat stał się ikoną brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego odnoszącą ogromne sukcesy.

„Jego wyjątkowe połączenie designu, osiągów i technologii gwarantuje, że wyprzedzi rywali, a najnowsze udoskonalenia umocnią jego pozycję jako jednego z najczęściej kupowanych nowych samochodów w kraju”.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Nifco Poland Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Impel Group
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.