Stokvis Tapes
Manutan
VIA
Aalberts
Gotec
Organy antymonopolowe wydały wszystkie niezbędne zgody na planowane wspólne przedsięwzięcie Brose i Volkswagen AG.

Oznacza to, że nowa firma może rozpocząć swoją działalność zgodnie z planem na początku 2022 roku. Pod nazwą Brose Sitech powstanie wiodący światowy dostawca systemów siedzeń i koncepcji wnętrz samochodowych.

Systemy siedzeń i zintegrowane rozwiązania wnętrz samochodowych
Wiosną bieżącego roku firmy Brose i Volkswagen AG podpisały kontrakt na utworzenie spółki Joint Venture. Przyszłe przedsiębiorstwo będzie prowadzić działalność w obszarze rozwoju i produkcji kompletnych systemów siedzeń, konstrukcji siedzeń i komponentów, a także zintegrowanych rozwiązań wnętrz samochodowych. Celem Joint Venture jest osiągnięcie znaczącej pozycji globalnego dostawcy w dziedzinie systemów siedzeń samochodowych. Brose i Volkswagen będą posiadać równo po 50 procent w planowanym Joint Venture. Strony uzgodniły, że przyszłe przedsięwzięcie będzie zarządzane i w pełni skonsolidowane pod względem handlowym w Grupie Brose.

Niezależny dostawca kompletnych siedzeń samochodowych
Kompetencje oraz portfolio Brose i SITECH doskonale się uzupełniają. SITECH posiada rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie rozwoju, montażu i logistyki kompletnych systemów siedzeń samochodowych. Brose natomiast, jako wiodący dostawca konstrukcji siedzeń, posiada know-how dotyczące systemów siedzeń i wieloletnie doświadczenie w zakresie manualnej i elektrycznej regulacji siedzeń oraz komponentów zapewniających komfort użytkowników. Brose Sitech planuje rozwijać dotychczasową współpracę z Koncernem Volkswagen, a także działać jako niezależny dostawca siedzeń samochodowych dla innych producentów pojazdów.

Elastyczność i personalizacja projektów
Fotele są kluczowym elementem podczas projektowania wnętrza pojazdów, ponieważ w decydujący sposób kształtują pozytywne odczucia użytkownika. Elektromobilność, autonomiczna jazda i zintegrowane systemy zmieniają wymagania dotyczące wnętrza samochodów przyszłości. Wnętrza pojazdów zmieniają się w mobilną przestrzeń życiową. Wymagania dotyczące komfortu i bezpieczeństwa wzbogacane są o możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb.

O Grupie SITECH
Ponad 5200 pracowników produkuje kompletne siedzenia i elementy konstrukcji siedzeń w sześciu zakładach produkcyjnych w Niemczech, Polsce i Chinach. Siedzenia i komponenty dostarczane są bezpośrednio na linie produkcyjne.

Ponadto ponad 200 inżynierów pracuje nad nowymi produktami. Obejmuje to całe spektrum rozwoju: od fazy wstępnej, poprzez konstrukcję prototypu, aż po wsparcie seryjne. SITECH Sp. z o.o. jest spółką - córką Volkswagen AG.

O Brose
Brose jest czwartym co do wielkości rodzinnym dostawcą motoryzacyjnym. Co drugi nowy samochód na świecie jest wyposażony w co najmniej jeden produkt Brose. Inteligentne rozwiązania firmy w zakresie dostępu do pojazdu i wnętrza zapewniają większy komfort i elastyczność. Innowacyjne koncepcje zarządzania ciepłem zwiększają wydajność i przyczyniają się do ochrony środowiska i klimatu. Zrozumienie systemu przez firmę Brose umożliwia nowe funkcje we wszystkich typach pojazdów – zarówno na czterech, jak i dwóch kołach. Około 25.000 pracowników w 65 lokalizacjach w 24 krajach wygenerowało sprzedaż w wysokości 5,1 miliarda euro w 2020 roku.

Około 8.000 pracowników w 24 lokalizacjach w 12 krajach opracowuje, produkuje i sprzedaje konstrukcje i komponenty siedzeń na całym świecie. W dziale wnętrz 650 inżynierów i techników w Europie, USA i Chinach pracuje nad systemami siedzeń i regulacjami wnętrz pojazdów. Klientami jest ponad 50 producentów samochodów.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ELPLC S.A.
BeGC Polska Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
ELTEK Poland Sp. z o.o.