Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Niemiecka grupa Boysen poinformowała, że kosztem 150 mln euro wybuduje zakład obudów akumulatorów do aut elektrycznych na Węgrzech w mieście Nyíregyháza na północ od Debreczyna.

Mający 100 lat tradycji niemiecka dostawca wytwarza rury wydechowe, katalizatory, filtry cząstek stałych, kompletne systemy rur wydechowych i wiele innych komponentów. Do głównych klientów należą Audi, BMW, Mercedes-Benz i Porsche.

Produkty do pojazdów elektrycznych i hybrydowych zostały dodane do portfolio Boysen w 2021 roku, a inwestycja na Węgrzech ma dać kolejny impuls do zmiany profilu firmy. Zakład w Nyíregyháza będzie pierwszą fabryką Grupy, w pełni dedykowaną potrzebom pojazdów elektrycznych.

W fabryce będą wytwarzane obudowy akumulatorów dla strategicznego partnera jakim jest BMW, które w pobliskim Debreczynie buduje fabrykę aut wyłącznie elektrycznych. W Boysen Battery Components Hungary Kft., która docelowo ma utworzyć 400 miejsc pracy, produkcja obudów obejmie procesy tłoczenia, spawania, klejenia i powlekania.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

NESDESIGN Sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Craemer GmbH
FABER CNC
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.