Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Georg Utz (do 07 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
VIA (do 31.12.2020)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
19 maja Škoda Auto rozpoczęła testy na obecność koronawirusa u 2,3 tys. polskich pracowników, którzy przed początkiem epidemii codziennie dojeżdżali do pracy w fabryce w Kvasinach.

Obecnie Polacy nie mogą świadczyć pracy na terenie Czech. Przeprowadzenie testu, uzyskanie wyniku negatywnego a następnie jego powtarzanie co 30 dni jest warunkiem podjęcia pracy u naszych południowych sąsiadów.

Pobieranie próbek odbywa się w namiocie na dziedzińcu dawnych koszar w Rychnowie. Polscy pracownicy pojeżdżają samochodami, z maksymalnie dwie osoby w aucie. Cała procedura rejestracji i pobrania próbki zajmuje około trzech minut. Codziennie można poddać testom około 250 osób. Cała grupa pracowników z Polski ma być przebadana do końca maja.

Według tygodnika "Škodovácký odborář" wydawanego przez związek zawodowy KOVO, w Kvasinach, gdzie wytwarzane są modele Superb, Kodiaq i Karoq, zatrudnionych jest około 9 tys. osób, w tym 2,5 tys. Polaków. Bez pracowników z Polski możliwa jest produkcja na poziomie 70 proc. - Chcemy jak najszybciej wrócić do normalności - powiedział agencji ČTK Jiří Bartoň, kierownik działu HR w zakładzie w Kvasinach.

Po pobraniu próbki pracownicy wracają do Polski. Wyniki będą znane po około dwóch dniach. Jeśli będzie on pozytywny, pracownik pozostanie w kwarantannie w Polsce.

Koszty testów (1956 koron za sztukę) pokrywa Škoda Auto.

Fabryki Škoda Auto  w Mladá Boleslav i Vrchlabí, Kvasinach były zamknięte z powodu COVID-19 od 18 marca do 26 kwietnia. Od 11 maja Kvasiny działają na trzy zmiany.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Paks'D Sp. z o.o.
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
SIROPOL Sp. z o. o.
A. Berger Polska Sp. z o. o.
Alucrom Sp. z o. o.