Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Ekoenergetyka dostarczyła 150 ładowarek dla sieci Powerdot.

Jako producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, firma kontynuuje ekspansję na rynku operatorów punktów ładowania (CPO) w całej Europie.

Powerdot stosuje model biznesowy Destination Charging, nawiązując partnerstwa z różnymi firmami – są to m.in. supermarkety, centra handlowe, hotele i restauracje. Portugalski operator punktów ładowania oferuje ponad 3 500 stacji ładowania w swoim kraju, a także w Belgii, Francji, Luksemburgu, Polsce i Hiszpanii. Ekoenergetyka, która produkuje swoje stacje ładowania w Zielonej Górze, niedaleko granicy niemieckiej, podpisała umowę w tym roku na dostawę swoich produktów dla sieci Powerdot.

Ekoenergetyka dokłada wszelkich starań, aby poszerzyć swoje działania na dostarczanie infrastruktury dla operatorów punktów ładowania obsługujących indywidualnych kierowców, wzbogacając swoją ofertę o standaryzowane rozwiązania. Nastąpiło to po zbudowaniu mocnej pozycji firmy na rynku, dzięki oferowaniu nowoczesnej infrastruktury dla operatorów transportu publicznego w Berlinie czy Paryżu.

- Dzięki naszej współpracy z Powerdot, jeszcze większa liczba europejskich kierowców dowie się o wygodzie i niezawodności stacji ładowania od Ekoenergetyki - powiedział Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki -To kolejne potwierdzenie naszej skutecznej strategii dotyczącej rozszerzania obecności na rynku operatorów punktów ładowania.

Sieć Pan-Europejska

Oprócz bezpośrednich sprzedaży dla operatorów punktów ładowania Ekoenergetyka poszerza i pogłębia swoją paneuropejską sieć sprzedaży w celu dostarczenia sprzętu dla operatorów punktów ładowania i świadczenia usług serwisowych po sprzedaży, ogłaszając w ciągu ostatnich trzech miesięcy znaczące umowy dystrybucyjne dla Niemiec, Wielkiej Brytanii i regionu nordyckiego.

- W Ekoenergetyce znaleźliśmy niezawodnego partnera do wdrożenia naszej infrastruktury ładowania w całej Europie - powiedział João Seabra, Dyrektor Operacji Centralnych w Powerdot. - Dzielimy te same wartości i mamy wspólne podejście, które jest skoncentrowane na jakości. Z niecierpliwością czekamy na kontynuowanie współpracy z Ekoenergetyką w celu przyspieszenia rozwoju zrównoważonej mobilności.

Ekoenergetyka będzie świadczyć usługi monitorowania i zdalnej naprawy stacji ładowania przez całą dobę ze swojej siedziby w Zielonej Górze, na zachodzie Polski. Zaawansowane systemy i technologia firmy pozwalają na rozwiązywanie prawie 60% zgłoszeń awarii zdalnie.

Założona w 2009 roku, Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego autorstwa Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Firma zatrudnia obecnie ponad 1,000 osób i dostarcza 20% stacji ładowania dla autobusów miejskich w Europie.

Rozwój Ekoenergetyki w Polsce i za granicą wspiera Enterprise Investors, wiodący fundusz private equity w Europie Środkowej, który w ubiegłym roku nabył znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z elektromobilnością.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
RADMOT Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
ABC Colorex Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.