Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
Grafe (do 17.12.2020)
VIA (do 31.12.2020)
Solar (do 25 czerwca2021)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Decyzją amerykańskiego sędziego federalnego Mary Barra, prezes General Motors i Mike Manley, szef Fiat Chrysler Automobiles mają się spotkać i rozwiązać konflikt powstały między koncernami.

Paul Borman, sędzia federalny z Detroit nakazał spotkanie szefom motoryzacyjnych gigantów. Barra i Manley mają czas do południa 1 lipca, żeby przedstawić sędziemu co ostatecznie ustalili. Wszystko za sprawą złożonego w listopadzie 2019 przez GM pozwu przeciwko FCA. General Motors stwierdził w nim, że konkurent przekupywał od lat działaczy związkowych z UAW (United Auto Workers), aby uniemożliwiali procedury przetargowe i starali się o różne korzyści, co kosztowało koncern miliardy dolarów. GM domagał się znacznego odszkodowania. Jeden z analityków ocenił je nawet na 6 mld dolarów.

- Do jakiej straty czasu i środków teraz i w najbliższych latach doszłoby w tym gigantycznym sporze, gdyby na skutek działań szefów i ich ekip prawników doszło do atomowej opcji tego procesu - oświadczył sędzia Borman na zakończenie sesji, podczas której Fiat Chrysler wystąpił o oddalenie pozwu GM. Jego zdaniem, obie grupy powinny skupić się na produkowaniu samochodów i zapewnieniu ludziom zatrudnienia w czasie, gdy koronawirus szkodzi gospodarce amerykańskiej, a kraj boryka się z niesprawiedliwością rasowej po śmierci George’a Floyda podczas interwencji policjantów z Minneapolis.

Więcej w "Rzeczpospolitej". 
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Geo Globe Polska Sp z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
PHU BOMI Michalina Kołcz
item Polska Sp. z o. o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
SIROPOL Sp. z o. o.