Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin sytuacja w europejskim przemyśle motoryzacyjnym uległa ogromnej zmianie. Epidemia koronowirusa spowodowała, że niemal wszyscy producenci pojazdów zawiesili lub wkrótce zawieszą działalność swoich zakładów.

W poniedziałek i we wtorek swoje decyzje ogłosiły takie koncerny jak FCA, Groupe PSA, Renault Groupe czy Grupa Volkswagena. Poniżej aktualizacja informacji z ostatnich kilkunastu godzin.

Ford
17 marca br. amerykański poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa tymczasowo zawiesza produkcję w zakładach wytwarzających samochody osobowe i silniki.

Fabryki w Niemczech (Kolonia i Saarlouis) oraz w Rumunii (Krajowa) zostaną zatrzymane w czwartek 16 marca. Zakład w Walencji znajduje się w przestoju od poniedziałku, po tym jak zeszłym tygodniu potwierdzono koronawirusa u trzech pracowników.

Przestoje ma potrwać "kilka tygodni" ale wewnętrzny komunikat Forda podaje, że wznowienie produkcji w Kolonii jest zaplanowane na 20 kwietnia.

Daimler
Grupa Daimler poinformowała 17 marca, że w tym tygodniu przerwie w "większości" produkcję w Europie na początkowy okres dwóch tygodni. Decyzja dotyczy zarówno aut osobowych, dostawczych oraz pojazdów użytkowych.

Audi
Bawarska marka wstrzyma produkcję od poniedziałku 23 marca. Marka wygasi produkcję w zakładach w Niemczech (Ingolstadt i Neckarsulm), Belgii (Bruksela), Meksyku i na Węgrzech (Gyor).

Skoda

W środę 18 marca o godz. 22 zostanie przerwana produkcja we wszystkich trzech zakładach Škoda Auto na terenie Czech. Zakłady w w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabi zostaną zamknięte na co najmniej dwa tygodnie.

Pracownicy otrzymują 70 procent swojego średniego wynagrodzenia w pierwszym tygodniu i 75 procent w drugim tygodniu.

W 2019 r. z linii montażowych w Mladá Boleslav i Kvasinach zjechała rekordowa liczba 910 tys. aut. To o 2,25 proc. więcej niż rok wcześniej.

Škoda Auto zatrudnia w Czechach około 37 tys. pracowników.

BMW
Koncern nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu ale informacje jaki dysponują dostawcy mówią o zawieszeniu produkcji przez ten koncern w poniedziałek 23 marca.

Nissan
Największa fabryka samochodów w Wlk. Brytanii należąca do tego japońskiego producenta przerwała produkcję 17 marca. Przestój ma trwać do końca tego tygodnia ale firma "ma monitorować sytuację".

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Shot Blasting Sp. z o.o.
Februko Sp. z .o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Automationstechnik Sp. z o.o.
Heute Service Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.